RU

Поки ЄС залишає відкритими двері, Путін дає знижки на газ, - ЗМІ

17.12.2013, 10:57
Поки ЄС залишає відкритими двері, Путін дає знижки на газ, - ЗМІ - Фото
Опозиція сьогодні збирає Народне віче через поїздку Януковича до Путіна

У той час як Москва готується представити у вівторок нові пропозиції Україні, в Брюсселі міністри закордонних справ ЄС як і раніше ведуть суперечки про "правильний" курс на українському напрямку. При цьому в ЄС продовжують загострюватися антиросійські настрої: зокрема, мова зайшла про "брехню" і "пропагандистську війну", - пише Крістоф Шільтц на сторінках німецького видання Die Welt.

Так, незадовго до зустрічі з главою російського МЗС Сергієм Лавровим ряд європейських міністрів закордонних справ піддали критиці політику Росії щодо України. Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт заявив, що Росія перешкоджала підписанню угоди про асоціацію України з ЄС своєю "пропагандистською кампанією, побудованою на дезінформації і відвертій брехні". Зі свого боку, українське керівництво, на думку шведського політика, проводить "політику подвійних стандартів". Глава британського зовнішньополітичного відомства Вільям Хейг також зазначив, що тиск Москви на Україну "ускладнює відносини між ЄС і Росією". Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон та міністр закордонних справ Люксембургу спробували виступити в якості посередників і заспокоїти збуджені уми брюссельських політиків, повідомляє кореспондент. "Ситуація навколо України не вплине на відносини Євросоюзу з Росією", - заявила Ештон.

Єврокомісар з розширення та політики сусідства Штефан Фюле взагалі повідомив на своїй сторінці в Twitter про призупинення переговорів з Україною, що викликало сильне невдоволення в Брюсселі.

Якщо спочатку ЄС був занадто наївний і недооцінив тиск з боку Росії, коментує ситуацію автор матеріалу, то "тепер його терзають внутрішні протиріччя, а сам він діє нерозумно і нерішуче, не маючи будь-якої чіткої стратегії". У той час як президент
Володимир Путін у вівторок зустрінеться з Віктором Януковичем і ймовірно вестиме мову про російські кредити і вигідніші ціни на газ, ЄС лише говорить, що хоче залишити відкритими двері для України.

Таким чином, резюмує Шільтц, поки що "Путін, роблячи ставку на тиск, погрози і обіцянки, має більш довгий важіль впливу, ніж ЄС, і це буде так до тих пір, поки Євросоюз не прийде до єдиної думки".

За матеріалами InoPresa

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини