RU

Показання свідків у справі Луценка зачитають в їх відсутність

02.07.2012, 13:30
Показання свідків у справі Луценка зачитають в їх відсутність - Фото
Екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко
Суддя у справі екс-міністра МВС Юрія Луценка Анна Медушевська прийняла рішення зачитати в судовому засіданні показання свідків, які не з'явилися в суд. Медушевська зазначила, що свідки неодноразово викликалися на засідання належним чином, були проінформовані, але не з'явилися і надали заяви про те, щоб справа слухалася без них. Категорично проти цього виступив захист екс-міністра й сам Луценко.

"Людина, яку я повинен назвати "ваша честь", на минулому суді засудила мене, не допитавши кожного третього свідка. І коли їй це зійшло з рук, коли їй спокійно спиться, добре їсться й класно цілується, вона вирішила не допитувати половину свідків. З 15 заявлених свідків 8 викликати не треба. А навіщо? Вирок уже написаний, премія вже обіцяна", - передає слова Луценка кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Луценко нагадав, що на кожному судовому засіданні він вимагав у судді повідомляти, хто зі свідків викликався і чому не з'явився. Він підкреслив, що прізвища свідків, які нібито неодноразово викликалися, до цього суддя не називала. "Так коли ви брехали, ваша честь? Тоді, коли говорили, що їх не викликали, або зараз, коли говорите, що вони викликалися не раз?", - звернувся Луценко до судді. Екс-міністр нагадав, що згідно КПК, показання свідків можуть бути зачитані тільки у зв'язку з неможливістю їх явки.

"У чому, скажіть, неможливість явки Голомші (Микола Голомша, військовий прокурор Центрального регіону, екс-заступник генпрокурора України, - ред.), який кожен день ходить на роботу в Генпрокуратуру? І поясніть мені те чудо, чому свідки не можуть з'явитися на засідання, але вони змогли з'явитися в суд і залишити в канцелярії свої заяви ", - сказав екс-міністр. Окремо Луценко акцентував увагу на тому, що всі свідки були допитані по іншій кримінальній справі - по самому факту отруєння третього президента України Віктора Ющенка, а не за фактом перевищення Луценком посадових повноважень.

"У Древньому Римі було правило - не викликати свідками рабів. Бо раби не можуть дати чесні свідчення - вони залежні. Але стародавні римляни, що раби можуть бути суддями, як це є у нас в сучасній Україні", - сказав Луценко.

Досьє на Юрія Луценка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини