Погребинський: Кличко в мери Києва не піде

29.03.2013, 13:58
Погребинський: Кличко в мери Києва не піде - Фото
Віталій Кличко

Проблеми міської системи можуть обвалити рейтинг Віталія Кличка перед президентськими виборами, вважає політолог Михайло Погребинський

Лідер партії УДАР Віталій Кличко не буде балотуватися на пост мера Києва. Таку думку на прес-конференції висловив політолог Михайло Погребинський.

"Якщо Кличко міг ще сумніватися, йти на вибори в мери Києва чи ні, то тепер сумнівів ніяких немає. Будь-яка подія в нашій міській системі обвалить його рейтинг перед президентськими виборами. А у нього зараз як би кращі шанси на президентські вибори. Зараз можна закрити це питання. На київські вибори він не піде", - зазначив Погребинський, цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

За словами політолога, в такому випадку шанси проведення виборів в 2013 році збільшуються. "Якщо до цих подій можна було вважати, що точно вибори будуть відкладені до 2015 року, то зараз, коли стало зрозуміло, що Кличко не йде на вибори, в принципі вибори можуть провести в 2013 році. Якщо немає Кличко, то навіть не дивлячись на всі ці неподобства, у Попова непогані шанси", - сказав Погребинський.

З цією позицією згоден і політолог Володимир Фесенко. "Той факт, що Попов залишився трохи підвищує, але не гарантує вибори мера Києва в цьому році. Якби його зняли, то майже напевно вибори в заходи не сталися цього року. А ось по Київраді діє сценарій перенесення виборів на 2015 рік", - сказав він.

За словами політолога, питання про проведення виборів мера буде вирішуватися в кілька стадій. "Перша стадія відбудеться 2 квітня, коли запланована акція біля Верховної Ради. Від того, наскільки численною і заможною буде ця акція, буде залежати доля мерських виборів", - зазначив він.

На його думку, друга стадія пройде в кінці квітня, коли проведуть заміри рейтингів. "Якщо у чинного голови КМДА рейтинг буде невеликий, то вибори перенесуть на 2 роки", - сказав політолог.

Як вважає експерт, рішення Конституційного суду щодо проведення виборів можна очікувати в кінці квітня - на початку травня. "Тоді уявлення про вибори у Верховній Раді буде в кінці травня - початку червня, а вибори можуть відбутися в липні-серпні", - сказав Фесенко.

Досьє на Віталія Кличка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проектCOVID іде на зліт: як не підпустити коронавірус у лікарнях до інших хворих