Поговорю з Зеленським. Президент Чехії - про автономію Закарпаття

11.09.2019, 09:25
Поговорю з Зеленським. Президент Чехії - про автономію Закарпаття - Фото
Мілош Земан (Фото: ЕРА)

Земан зустрівся з представниками Всесвітньої ради підкарпатських русинів в честь 100-ої річниці приєднання Закарпаття до Чехословаччини

Президент Чехії Мілош Земан з членами делегації закарпатських русинів обговорив питання надання Закарпаттю "більшої автономії". Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на чеські ЗМІ.

Заступник глави Всесвітньої ради підкарпатських русинів Михайло Тяско поскаржився Земану, що Україна нібито "не визнає і не поважає культуру русинів". Чеський лідер пообіцяв поговорити про проблеми русинів з українським колегою - Володимиром Зеленським.

Сама зустріч була приурочена до 100-ої річниці приєднання Підкарпатської Русі до Чехословаччини. Тяско від імені Всесвітньої ради підкарпатських русинів подякував Земану за "спільні роки, прожиті в Чехословаччині" (з 1919 по 1939 - ред.). Примітно, що з річницею підписання Сен-Жерменського мирного договору (після цього Закарпаття стало частиною Чехословаччини) чехів привітали і в Закарпатській облраді.

Тяско виклав фото відповідного документа в Facebook.

Фото: Михайло Тяско/Facebook

Земан не вперше зустрічається з лідерами русинської ради. У 2017 році, зокрема, Василь Джуган та Михайло Тяско супроводжували чеського лідера під час його поїздки в Росію.

  • У грудні 2018-го Земан розкритикував Україну за "звеличення військових злочинців".
  • У липні чеський парламент звинуватив Земана в порушенні конституції.
Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИнструментЧьи фамилии вы увидите в бюллетенях завтра, когда придете на выборы