RU

Податкова заблокувала львівську газету Експрес, - заява

13.08.2013, 14:57
Податкова заблокувала львівську газету Експрес, - заява - Фото
93ded6ab5abbcfa681c5221204eabe5d.jpg
У повідомленні колективу газети говориться, що з 12 серпня підприємства видавництва позбавлені можливості реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних. Це повністю паралізувало діяльність газети.

У своїй заяві журналісти пов'язують виниклу проблему з міністром доходів і зборів України Олександром Клименком та відмовою редакції публікувати замовні матеріали про владу.

Директор Експрес груп Андрій Вей розповів, що з 1 по 15 травня журналісти вже стикалися з аналогічною ситуацією. "Тоді податківці теж нам заблокували повноцінну діяльність, спочатку стверджуючи, що діють законно, а потім визнали, що ніяких підстав для блокування підприємств не було. І 16 травня, після багатьох публікацій у пресі, блокада припинилася без будь-яких пояснень. Сьогодні ситуація повторилася. Але тепер ніхто з посадових осіб Міністерства доходів нічого не може пояснити. Тому наша оцінка ситуації дуже проста: дії відомства Клименка - це нова, необмежена законом або мораллю цілеспрямована спроба тиску на редакції газети, які ми видаємо", - сказав він.

Головний редактор газети Ігор Починок каже, що "вже всім зрозуміло, що причини блокування абсолютно штучні, вони не мають жодних законних підстав". Він вважає, що блокування газети пов'язано з тим, що журналісти "категорично відмовилися друкувати рекламні матеріали Арбузова і Вілкула, які нещодавно заполонили інформаційний простір". Крім того, за його словами, влада могла не сподобається "різка критика Партії регіонів у статтях, які ми опублікували в декількох останніх номерах".

Керівництво двох районних відділень Міністерства доходів і зборів заявило, що не має претензій до газети і журналістам і не блокувало їх діяльність. У неофіційній бесіді податківці додають, що сервер, через який блокується повноцінна діяльність підприємств, розташований у Києві, безпосередньо в приміщенні Міністерства доходів, доступ до нього мають тільки працівники відповідного департаменту центрального відомства, підпорядковані безпосередньо міністрові Клименку.

Досьє на Олександра Клименка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини