RU

Побиття журналістів хочуть розслідувати на міжнародному рівні

08.02.2014, 11:54
Побиття журналістів хочуть розслідувати на міжнародному рівні - Фото
Микола Томенко
Голова Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко під час зустрічі з комісаром Ради Європи з прав людини Нільсом Муйжніексом запропонував створити за участю міжнародних експертів слідчу групу, яка "зможе довести до логічного завершення розгляд справ щодо перешкоджання діяльності журналістів та їх побиття, зокрема, в повідомленні подій на Євромайдані". Про це йдеться в повідомленні на офіційному сайті Миколи Томенка.

Говорячи про ситуацію щодо перешкоджання професійній діяльності журналістів та їх побиття при висвітленні подій на Євромайданах в Україні, Микола Томенко зазначив, що "парламентський Комітет з питань свободи слова контролює ситуацію, проте його вплив завершується на відстеженні процесу відкриття кримінальних справ і, власне , на самих фактах відкриття цих справ".

"Через відсутність розуміння і необхідної підтримки з боку керівництва Міністерства внутрішніх справ України і його силових спецпідрозділів (зокрема "Беркут") у нас ще немає можливості ідентифікувати тих спецназівців, які вдавалися до протиправних дій, перешкоджаючи діяльності журналістів свідомо завдаючи їм тілесні ушкодження", - каже Томенко.

Нагадаємо, з 21 листопада, з початку масових протестів в Україні, під час або в результаті виконання професійних обов'язків постраждали 136 журналістів Як зазначає ІМІ, більшість журналістів - 80 випадків - постраждали за останні два тижні (з 19 січня по 2 лютого 2014 року). Найбільше журналістів постраждало від побиття міліцією або бійцями спецпідрозділу "Беркут" - 54 випадки. 27 журналістів отримали поранення від вибуху світло-шумових гранат, на 21 працівника ЗМІ нападали тітушки. Було зафіксовано 17 випадків поранень журналістів від куль, що летіли з боку міліції на вул. Грушевського в Києві. Також, згідно з оприлюдненими даними, зафіксовано два випадки, коли бійці "Беркута" цілилися журналістам у камери, однак ті встигали сховатися і кулі проходили мимо.

1 грудня 2013 року на вулиці Банковій біля Адміністрації президента співробітники структур МВС (зокрема, спецпідрозділу "Беркут") жорстоко побили громадян і журналістів. Постраждали мирні учасники Євромайдану і близько 50 журналістів, у тому числі і фотокореспондент ЛІГАБізнесІнформ Олександр Перевозник.

Інформагентство ЛІГАБізнесІнформ ініціювало спільні дії ЗМІ щодо притягнення до відповідальності винних у побитті журналістів під час подій на Банковій. Була зібрана група юристів, які захищають права потерпілих представників медіа. Для постраждалих і свідків подій на Банковій діє "гаряча лінія", по якій можна зв'язатися з учасниками групи, і отримати всю необхідну інформацію і допомогу. Контакти "гарячої лінії ": тел. 066 606 28 17, [email protected]

Відзначимо, що за фактом перешкоджання законній професійній діяльності журналістів під час подій на Банковій і заподіяння їм тілесних ушкоджень внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.1 ст.171 Кримінального кодексу України. Зазначені кримінальні провадження об'єднані в одне. За даними ГПУ, за результатами розслідування прийняті заяви і визнані потерпілими 27 представників засобів масової інформації.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини