Плівки ОАСК. Рада Європи чекає реакцію влади на свавілля в Окружному суді Києва

На офіційному сайті Ради Європи з'явилася заява, що влада України до цих пір не дала коментарі з приводу незаконної спроби суддів ОАСК отримати доступ до телефону журналістки Слідство.Інфо Євгенії Моторевської.
У 2019 вона знімала матеріал про святкування дня народження заступника голови столичного Окружного адмінсуду Євгена Аблова, після чого той разом з главою ОАСК Павлом Вовком намагався отримати інформацію про людей, з якими вона спілкувалася.
Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе
У заяві говориться, що Національне антикорупційне бюро опублікувало матеріали, що свідчать про спроби суддів ОАСК отримати незаконний доступ до телефону Моторевської. А саме, що Павло Вовк та його заступник, використовуючи незаконні методи і без постанови суду, намагалися отримати контакти журналістки.
Така спроба втрутитися в журналістську діяльність і вплинути на свободу ЗМІ була розцінена Радою Європи як другий рівень загрози. Як джерело загрози в заяві зазначено "державу", а також стоїть позначка, що в РЄ до сих пір не отримали відповіді України щодо цього інциденту: "Немає відповіді держави".
- 17 липня в НАБУ повідомили про проведення обшуків в ОАСК і вручення підозр главі ОАСК і керівнику Державної судової адміністрації.
- 21 липня НАБУ зібрало епізоди розмов ОАСК, в яких також фігурувала ситуація з журналісткою Євгенією Моторевською.
- 28 липня Медіарух засудив незаконне стеження за журналісткою Моторевською і закликав розслідувати спроби стеження за журналістами.
Читайте також: У Раді не хочуть ліквідувати ОАСК - не знають, ким замінити суддів
Комментарі