RU

Плівки ОАСК. Рада Європи чекає реакцію влади на свавілля в Окружному суді Києва

07.08.2020, 16:09
Плівки ОАСК. Рада Європи чекає реакцію влади на свавілля в Окружному суді Києва - Фото
Ілюстративне фото: pixabay.com

На офіційному сайті Ради Європи з'явилася  заява, що влада України до цих пір не дала коментарі з приводу незаконної спроби суддів ОАСК отримати доступ до телефону журналістки Слідство.Інфо Євгенії Моторевської.

У 2019 вона знімала матеріал про святкування дня народження заступника голови столичного Окружного адмінсуду Євгена Аблова, після чого той разом з главою ОАСК  Павлом Вовком намагався отримати інформацію про людей, з якими вона спілкувалася.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

У заяві говориться, що Національне антикорупційне бюро опублікувало матеріали, що свідчать про спроби суддів ОАСК отримати незаконний доступ до телефону Моторевської. А саме, що Павло Вовк та його заступник, використовуючи незаконні методи і без постанови суду, намагалися отримати контакти журналістки.

Така спроба втрутитися в журналістську діяльність і вплинути на свободу ЗМІ була розцінена Радою Європи як другий рівень загрози. Як джерело загрози в заяві зазначено "державу", а також стоїть позначка, що в РЄ до сих пір не отримали відповіді України щодо цього інциденту: "Немає відповіді держави".

ДОВІДКА. До першого рівня загроз у Раді Європи відносять найбільш серйозні порушення свободи ЗМІ: вбивство чи загроза життю журналіста, напад і нанесення тяжких тілесних ушкоджень, позбавлення журналіста свободи, насильницьке закриття ЗМІ та інші дії, що представляють серйозну загрозу незалежності медіа. Другий рівень охоплює всі інші серйозні загрози свободі і незалежності ЗМІ: залякування, переслідування, грубі та образливі вислови в бік журналістів, необґрунтоване обмеження свободи, псування майна, інші втручання в діяльність медіа.

Читайте також: У Раді не хочуть ліквідувати ОАСК - не знають, ким замінити суддів

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини