RU

"План спільних кроків". Кравчук запропонує провести вибори в ОРДЛО навесні: вже є дата

05.11.2020, 10:45
Леоныд Кравчук (фото – Андрей Гудзенко/LIGA.net)

Підготовлений України Україною "План спільних кроків" для Тристоронньої контактної групи містить пропозицію про повне припинення конфлікту і демілітаризацію тимчасово окупованоъ частини Донбасу на початку 2021 року, аби створити умови для проведення там 31 березня місцевих виборів. Про це повідомив глава делегації України в ТКГ Леонід Кравчук, передає  Інтерфакс-Україна.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

"Перше, що ми пропонуємо зробити, – припинити обов'язково збройний конфлікт, і провести обов'язково повну демілітаризацію ОРДЛО. З цього потрібно починати. Тобто, всі збройні формування, найманці, озброєння все повинно бути виведено з цієї території, незаконні збройні формування повинні бути розпущені. І це потрібно зробити на початку 2021 року", – підкреслив Кравчук.

За його словами, після цього Україна повинна взяти під контроль кордон і забезпечити на цих територіях нормальну життєдіяльність. "Тобто складова безпеки стає головною, визначальною для того, щоб рухатися вперед", – пояснив глава делегації України в ТКГ Кравчук.

Він вважає – важливо буде чітко врегулювати питання відповідальності для осіб, які брали участь у подіях, пов'язаних з війною на Донбасі, і недопущення покарання для тих, на кому немає провини за вчинення злочинів.

Кравчук уточнив, потрібно, щоб питання відповідальності "вирішувалися за законом, виважено, з урахуванням ситуації на Донбасі, і з урахуванням досвіду інших країн".

"Тому що є злочинці, є люди, які прийшли туди вбивати за гроші, – вони повинні нести відповідальність, а інші – нормально жити і працювати на своїй, українській землі", – пояснив він.

Українська сторона буде наполягати, що необхідно негайно забезпечити повний і безумовний доступ міжнародних організацій, включаючи Міжнародний комітет Червоного хреста, до всіх утримуваних осіб.

Україна хотіла б, щоб це було зроблено до середини листопада 2020 року, а остаточне взаємне звільнення утримуваних осіб за принципом "всіх на всіх" відбулося не пізніше 15 грудня 2020 року.

Кравчук підкреслив, що ОБСЄ повинна мати безпечний доступ до всієї території України, тому необхідно домогтися до середини грудня збільшення чисельного складу ОБСЄ на 1500 осіб.

Читайте також: Війна на Донбасі. Кравчук заявив, що від Росії надійшла пропозиція знайти нові підходи

"Ми сподіваємося, що і Російська Федерація, і Німеччина, і Франція підтримають таку нашу пропозицію. Тому що для спостереження над українсько-російським кордоном в Донецькій і Луганській області необхідна активна робота і постійне інформування", – зазначив він, вказавши, що в своєму плані Україна наполягає над забезпеченням повного контролю над конкретними ділянками українсько-російського кордону зі свого боку.

За його словами, Україна також буде пропонувати створення вільної економічної зони в рамках реалізації особливого порядку місцевого самоврядування в ОРДЛО.

"Без неї відновити там економіку буде неможливо. І ця вільна економічна зона, згідно з нашим баченням, повинна діяти десь орієнтовно до 2050 року. Розрахунки показують, що цей час дозволить привести регіон Донбасу в нормальний стан", – сказав він.

Кравчук підкреслив, що пропонований Україною "План спільних кроків" не є заміною того, що вже зроблено за шість років роботи нормандського формату і ТКГ.

5 листопада цей план української сторони буде направлено координаторці ТКГ, спецпредставниці чинного голови ОБСЄ Хайді Грау.


Читайте також: Кравчук: Нам потрібно, щоб Росія пішла з окупованого Донбасу

Арина Толина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини