RU

Питання участі спецслужб РФ на Майдані залишається відкритим - РЄ

13.01.2015, 12:26
Питання участі спецслужб РФ на Майдані залишається відкритим - РЄ - Фото
f0a1539a03fcf5f2caf52b5b8328138e.jpg
Комітет Ради Європи із запобігання тортурам у вівторок, 13 січня, за згодою українського уряду оприлюднив звіт про свої візити в Україну і переговори з владою в грудні 2013 - лютому 2014 року.

Згідно зі стандартними процедурами Ради Європи (РЄ), тривалий час після складання звіт комітету із запобігання тортурам (КЗТ) залишається документом з обмеженим доступом. Звіт публікується тільки за згодою влади держави, про який йдеться в документі.

КЗТ констатує, що під час кількох візитів і зустрічей з українською владою в період Євромайдану отримав докази "навмисного недостойного поводження із (затриманими) демонстрантами, яке проводилося з дозволу, за участю або сприяння посадових осіб правоохоронних органів".

"У ряді випадків серйозність порушень [прав затриманих] була такою, що дозволяє говорити про тортури [щодо учасників Майдану]", - підкреслюється у висновках Ради Європи.

"У ряді випадків залишилися сірі зони, які були перепоною для повного розуміння ситуації... Особливо це стосується можливої присутності іноземних правоохоронців серед українських сил, які були задіяні [у протидії протестам] в Києві... Українська влада не змогла ні підтвердити, ні спростувати підозри делегації КЗТ", - йдеться у звіті.

Такою же "сірою зоною" в Раді Європи вважають підтримку колишньою владою тітушек, а також її причетність до викрадення і побиття Дмитра Булатова.

Представники КЗТ також призводять свідчення активістів Майдану, яких затримували і били правоохоронці. За їх словами протестувальників, з якими спілкувалися представники Ради Європи, частина правоохоронців мала яскраво виражений російський акцент, деякі використовували елементи російської уніформи, а один нібито під час побиття сказав затриманому: "Якби ти був в моїй країні, тебе б уже вбили". Разом з тим, в Раді Європи відзначають, що ці свідчення не дають можливості говорити про присутність російських спецслужб з повною упевненістю.

КПП РЄ також призводить відповідь українського уряду на запит зі Страсбурга. Київ не зміг підтвердити або спростувати наявність іноземних сил, зазначивши, що це вимагає подальшого більш детального розслідування.

Джерело: Європейська правда

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини