RU

Після країн Балтії: Дуда побоюється нападу Росії на Польщу

29.10.2018, 10:25
Після країн Балтії: Дуда побоюється нападу Росії на Польщу - Фото
Анджей Дуда (фото - прес-служба президента Польщі)

Сьогодні нові імперські амбіції Росії "настільки очевидні для кожного", що Північноатлантичному альянсу слід продовжувати зміцнювати свій східний фланг. Таку думку польський лідер Анджей Дуда висловив в інтерв'ю німецькій газеті Bild am Sonntag, наводить уривки з нього Польське радіо.

"Давайте зробимо висновки з фактів. За останні 10 років Росія двічі насильно змінила європейські кордони. У 2008 році вона напала на Грузію, а в 2014 році - на Україну. У обох випадках юридичні межі обох країн до цього часу не були поновлені", - нагадав німцям Дуда.

За його словами, загиблий в авіакатастрофі під Смоленськом його попередник Лех Качинський передбачав таку поведінку Москви.

"У 2008 році в Тбілісі він сказав, цитую: "Сьогодні - Грузія, завтра - Україна, післязавтра - країни Балтії, а згодом, можливо, прийде час і моєї країни, Польщі", - сказав Дуда.

Говорячи про співпрацю з Берліном, Дуда нагадав, що "безпека - це також енергетична безпека", і додав, натякаючи на Північний потік-2, що Польща чекає від Німеччини солідарності в цій сфері.

Тижнем раніше Дуда закликав Німеччину відмовитися від газопроводу Північний потік-2, заявивши, що "цей проект не повинен бути реалізований". Крім того, президент Польщі заявив, що рішення про постійну військову базу США в країні вже прийнято.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини