RU

Єпископи УПЦ МП обрали "руський мир" - Київський патріархат

13.08.2014, 17:06
Єпископи УПЦ МП обрали
Предстоятель УПЦ МП Онуфрій (фото - www.pravoslavie.ru)

Новий предстоятель УПЦ МП Онуфрій є прихильником ідеї "руського мира". Про це йдеться в коментарі прес-центру Київського патріархату.

У Київському патріархаті відзначають, що Онуфрій на посту місцеблюстителя УПЦ МП фактично заблокував проведення офіційного діалогу з Київським патріархатом з подолання церковного розділення і утворення єдиної Помісної православної церкви. "Також митрополит Онуфрій неодноразово в унісон з Москвою заявляв про те, що українці та росіяни є одним народом, що європейська інтеграція України не потрібна і несе зло, називав кремлівських найманців і терористів на Донбасі "ополченцями", - йдеться в коментарі.

Вибори показали проросійську позицію більшості єпископів УПЦ МП. "Обрання цього ієрарха главою Московського патріархату в Україні фактично свідчить про залежність більшої частини єпископів цієї церкви від агресивної доктрини "руського миру", яка стала ідеологічною основою нинішньої агресії Кремля проти України, окупації Криму, терору на Донбасі", - йдеться в повідомленні.

УПЦ Київського патріархату не очікує від нового предстоятеля УПЦ МП продовження діалогу щодо подолання церковного розколу, так як обравши своїм главою послідовного прихильника ідеології "руського мира" і єдності з Москвою, більшість єпископів Московського патріархату в Україні відмовилися від цього шляху.

"Тому ми закликаємо до діалогу, співпраці і розуміння тих єпископів, священиків і віруючих УПЦ МП, які усвідомлюють необхідність відмови від неканонічно нав'язаної церковної влади Московського патріархату, дійсно бажають подолання розділення українського православ'я і створення єдиної Помісної православної церкви", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, раніше Собор єпископів Української православної церкви обрав предстоятелем УПЦ МП місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія. У другому турі виборів за митрополита Онуфрія віддали голоси 48 єпископів УПЦ.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини