RU

Петра Мельника затримали в США, - ЗМІ

09.09.2013, 09:40
Петра Мельника затримали в США, - ЗМІ - Фото
Петро Мельник (фото - asta.edu.ua)
Колишній ректор Національного університету Державної податкової служби Петро Мельник знаходиться в США . Він був затриманий американською поліцією 27 серпня. Про це пише Комерсант-Україна.

"Місцезнаходження Петра Мельника було встановлено ще в середині серпня, після чого він був затриманий американською поліцією" , - повідомило джерело в МВС. Воно не уточнило, у якому саме місті відбулося затримання. Слід зазначити, що, за даними ЗМІ, дочка Петра Мельника живе в Лос- Анджелесі.

У МВС зазначають, що, оскільки між Україною і США немає договору про екстрадицію, домогтися видачі Мельника буде складно. "Втім, нашим співробітникам буде надано можливість проводити певні слідчі дії, зокрема допити" , - розповіли джерела в МВС.

Втім, як повідомили в Генпрокуратурі, можливості для екстрадиції Мельника таки існують. "Згідно діючій практиці, якщо з країною відсутній договір про екстрадицію, то правова допомога може бути надана на умовах взаємності. Тобто ми направляємо відповідний запит в країну, від якої хочемо отримати допомогу, а в обмін письмово гарантуємо владі цієї країни, що в майбутньому розглянемо їх запит про надання аналогічного виду правової допомоги" , - пояснили в ГПУ.

Для вирішення питань про екстрадицію в такій ситуації підключаються дипломатичні канали. "Уповноважений орган нашої держави направляє в Міністерство закордонних справ запит про надання правової, а потім МЗС дипломатичним шляхом передає запит компетентному органу країни, якій адресовано запит" , - зазначили в ГПУ.

Крім того, як повідомили в Генпрокуратурі, запит на екстрадицію може бути спрямований на підставі запиту та іншої країни.

Як відомо, раніше США не видали Україні екс-прем'єра Павла Лазаренка. Правоохоронні органи України розшукували його за підозрою в розкраданні державного майна в особливо великих розмірах і зловживанні службовим становищем.

Нагадаємо, 27 серпня голова МВС Віталій Захарченко повідомив, що міліції вдалося встановити країну, в якій ховається Мельник. Раніше також повідомлялося, що ректор може перебувати в Австрії.

Досьє на Петра Мельника
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини