RU

Першокласникам цього року дозволили писати олівцем - Гриневич

02.07.2016, 10:00
Першокласникам цього року дозволили писати олівцем - Гриневич - Фото
Лілія Гриневич
Учням перших класів вже в цьому навчальному році дозволять писати олівцем, щоб знизити рівень стресу. Про це в інтерв'ю ЛІГА.net повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

"Не чекаючи початку реформи школи, ми починаємо працювати над розвантаженням програм від зайвої непотрібної інформації та термінології, яка не відповідає віковим особливостям дітей. Крім того, ми вирішили дозволити першокласникам писати олівцем. Всім батькам відомі такі багатостраждальні моменти, коли дитина написала півсторінки, помилилася, вириває сторінки і переписує. Вони тільки вчаться писати, і повинні мати право на помилку, і не боятися цієї помилки. Щось не так написали - стерли гумкою і виправили", - сказала вона Гриневич.

За її словами, це практика, прийнята в провідних освітніх системах.

"Навчання повинно бути для дитини цікавим заняттям, а не процесом, який її постійно травмує. Так, дитину треба вчити працювати, і це, звичайно, вихід із зони комфорту, але навчання не повинно супроводжуватися постійним стресом ", - вважає вона.

Міністерство освіти зараз готує рекомендації для навчання в початковій школі і запропонує вчителям в першому класі дозволити дітям писати олівцем, а в наступних - на їх розсуд, по готовності дитини. "Ми розуміємо, що для української школи ця ідея інноваційна, але в багатьох приватних школах діти вже не перший рік пишуть олівцем. Так само роблять школярі в Фінляндії, Канаді, і це не заважає їх дітям демонструвати чудові успіхи в середню освіту на міжнародній арені", - підкреслила Гриневич.

Більше в інтерв'ю Лілія Гриневич: Реформа освіти вимагає 10-20 років

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини