RU

Перший національний: Ролик регіонала - в рамках закону

05.10.2012, 13:26
Перший національний: Ролик регіонала - в рамках закону - Фото
b145249faa5fca497d575ceaf4cc136d.jpg
Національна телекомпанія України заявляє, що передвиборчі матеріали в ефірі Першого національного демонструються в рамках закону. Також НТКУ наголошує, що для всіх суб'єктів виборчого процесу були забезпечені рівні умови для ведення передвиборної агітації в ефірі каналу. Про це йдеться в заяві прес-служби телекомпанії, реагуючи на критику опозиції.

Нагадаємо, раніше кілька днів поспіль в ефірі Першого національного  демонструється фільм, що містить неправдиву інформацію про об'єднану опозицію, заявляють у Батьківщині. При цьому заставка "політична реклама" йде перед початком ролика і по його завершенні. У той же час, відповідно до закону, текстова вказівка ​​на те, що це політична реклама, повинно супроводжувати сам ролик, текст повинен містити прізвище, ім'я та по батькові замовника і займати не менше 15% площі екрану.

У НТКУ кажуть, що "програмний продукт під назвою" Останнє попередження "є передвиборчою агітацією, розміщеної в ефірі Першого національного за замовленням суб'єкта виборчого процесу в порядку, передбаченому Законом України "Про вибори народних депутатів України". "Його розміщення здійснювалося на підставі укладеного договору за рахунок коштів виборчого фонду. Тому при трансляції в ефірі Першого національного даний продукт був позначений спеціальними заставками "Передвиборна агітація", - йдеться в повідомленні.

НТКУ звертає увагу на те, що за нормами українського законодавства вона не може впливати на зміст матеріалів передвиборної агітації, крім випадків, коли така передвиборча агітація містить заклики до зміни конституційного ладу, пропаганду насильства та розпалювання ворожнечі або відомості, недостовірність або наклепницький характер яких встановлено у судовому порядку.

"Телекомпанія усвідомлює, що деякі політичні партії використовують телевізійний ефір для фактичної антиреклами своїх опонентів, але спонукання виборців не голосувати за певного кандидата в депутати або партію - суб'єкта виборчого процесу є однією з форм передвиборної агітації в розумінні Закону України "Про вибори народних депутатів України" . Незважаючи на це, НТКУ не має підстав для виключення з ефіру таких матеріалів передвиборної агітації, якщо вони не порушують вимог законодавства", - йдеться в заяві.

При цьому НТКУ ще раз звертає увагу своїх глядачів на те, що "в ефірі Першого національного матеріали передвиборної агітації завжди чітко і недвозначно відокремлюються від інших програм телеканалу спеціальними заставками "Передвиборна агітація". Крім того, такі матеріали не завжди співвідносяться з принципами редакційної політики телеканалу".

НТКУ наголошує, що "для всіх суб'єктів виборчого процесу були забезпечені рівні умови для ведення передвиборної агітації в ефірі Першого національного. Це підтверджується присутністю в нашому ефірі матеріалів передвиборної агітації всіх без винятку учасників передвиборчої кампанії 2012 року, які висловили відповідне бажання".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини