Перейменування Генпрокуратури: експерти Ради проти

Перейменування Генпрокуратури: експерти Ради проти - Фото
ГПУ (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)
06.09.2019, 17:12

У Головному науково-експертному управлінні нагадали, що ставити знак рівності між Генеральним прокурором і всією системою прокуратури - не можна

У Головному науково-експертному управлінні Верховної Ради вважають перейменування Генеральної прокуратури в Офіс генпрокурора юридично необґрунтованим. Про це повідомляється у висновку експертів, які розглядали президентський законопроект про реформування прокуратури (№1032).

Експерти навели такі аргументи:

1. Генпрокурор - не дорівнює системі прокуратури в цілому

"Якщо для позначення вищого органу в системі прокуратури України вжити термін "Офіс Генерального прокурора", створюється враження, що всі інші структурні підрозділи та керівники цього органу мають лише функції із забезпечення діяльності Генерального прокурора", - пояснили експерти.

Читайте також: Рябошапка: В правовому сенсі ми хочемо крові - відео

2. У слова "офіс" немає нічого спільного з системою правосуддя

"Поняття "офіс" визначається як "установа; контора, канцелярія; представництво компанії, будь-якої фірми, підприємства; канцелярська служба, службове приміщення". Зазначений термін не має нічого спільного зі сферою правосуддя і системою державних органів", - йдеться в повідомленні.

Згідно з регламентом Ради, висновок експертів повинен бути врахований профільним парламентським комітетом при попередньому розгляді законопроекту.

Читайте також: Новим генпрокурором став Рябошапка: що про нього відомо