Перевірки для переселенців остаточно скасовано судом

10.07.2018, 17:34
Перевірки для переселенців остаточно скасовано судом - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

Відтепер ніякі уповноважені органи не зможуть проводити перевірки внутрішньо переміщених осіб

Судову справу з розгляду позову спілки щодо скасування перевірок для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) успішно завершено. Про це повідомив програмний директор Української Гельсінської спілки з прав людини Максим Щербатюк, передає Укрінформ.

Щербатюк зазначив, що рішення апеляційного суду від 4 липня цього року - дуже велика перемога громадянського суспільства щодо захисту прав переселенців.

Він уточнив, що відтепер жодні уповноважені органи не зможуть проводити перевірки переселенців.

Як відзначили в УГСПЛ, згідно з прийнятими від 8 червня 2016 нормативними актами Кабміну, суть перевірки полягала в тому, що представники органів соціального захисту, або інших органів влади або установ, приходили до переселенців додому і складали акт, яким засвідчується факт існування людини за зареєстрованим місцем перебування. При відсутності переселенця за місцем зареєстрованого перебування він позбавлявся права на отримання пенсії (для пенсіонерів) і матеріальної допомоги ВПО.

Окружний адміністративний суд міста Києва своєю постановою від 26 червня 2017 задовольнив позов УГСПЛ та скасував нормативні акти КМУ, які зобов'язують ВПО проходити перевірки. Однак КМУ подало апеляційну скаргу на вищезгадане рішення.

Своєю постановою від 4 липня 2018 року Київський апеляційний адміністративний суд залишив апеляційну скаргу без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін. Рішення апеляційного суду вступило в законну силу.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проєкт"Новий старт" після ковіду: Шлях Максима Гладченка, який мріє одягати національні збірні