RU

Голос України опублікував постанову Ради про перевибори

08.11.2012, 13:12
Голос України опублікував постанову Ради про перевибори - Фото
2a077db85abe9d9c75070f81b8d1b55f.jpg
Офіційне видання Голос України опублікувало постанову Верховної Ради про проведення повторних виборів в п'яти спірних округах - №№94, 132, 194, 197 і 223. Цією ж постановою парламент доручив Кабінету міністрів забезпечити фінансування перевиборів у встановленому законом порядку.

У цих округах Центральна виборча комісія не змогла встановити достовірні результати виборів.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров назвав повторні вибори загрозою демократії. За його словами, факт фальсифікацій на виборах не доведений, а поведінка опозиції - це неповага до волевиявлення громадян, до того ж це вимагатиме нових витрат з держбюджету. "Це пряма загроза демократії в Україні. Де гарантія, що опонентам сподобаються результати повторного голосування? Де гарантія, що не виникне бажання голосувати третій, четвертий раз і так до нескінченності?" - поцікавився він учора, відкриваючи засідання уряду.

Не допустити перевиборів у спірних округах закликала і екс-прем'єр Юлія Тимошенко. Про це йдеться в її заяві. "Не допустіть перевиборів на округах, де Янукович шляхом фальсифікації, підкупу і силового тиску хоче перекреслити і привласнити вибір людей. Погодитися на перевибори значить легітимізувати фальсифікації, підвести громадян, які ведуть безкомпромісну боротьбу за кожну ділянку", - сказала вона, додавши, що опозиція повинна добитися по цих округах перерахунку голосів за наявними у неї протоколами з мокрими печатками.

У Центральній виборчій комісії оголосили, що повторні вибори в п'яти мажоритарних округах можуть бути проведені не раніше березня. "Верховна Рада сьомого скликання спочатку повинна вибрати керівництво, сформувати комітети, тільки після цього перейти до законопроектної роботи. Результатом такої роботи, я думаю, може стати прийняття закону, який дозволив би проведення повторних виборів. Мій прогноз - це навряд чи може бути раніше березня", - констатував заступник глави Центральної виборчої комісії Андрій Магера.

Округ №94 (Київська область) - за офіційними даними з сайту ЦВК, перемогла кандидат від Партії регіонів Тетяна Засуха - 41,80%. Представник Батьківщини Віктор Романюк програв їй з результатом 39,81%.

Округ №132 (Миколаївська область). За первинними даними ЦВК, переміг кандидат від опозиції Аркадій Корнацький - 39,66%. Його конкурент, представник ПР і заступник губернатора Миколаївської області Віталій Травянко отримав 34,09%. Пізніше цифри на сайті ЦВК помінялися: кількість голосів у Корнацького залишилася незмінною - 39,66%, а у Травянка показник виріс до 39,97%.

Округ № 194 (Черкаська область) - вибори виграв кандидат від Батьківщини Микола Булатецький - 40,79%. Програла самовисуванець (пов'язують з Дмитром Фірташем) Валентина Жуковська - 25,29%.

Округ № 197 (Черкаська область) - в лідери гонки вирвався і у підсумку переміг на виборах самовисуванець, перебіжчик, екс-бютівець і мільйонер Богдан Губський.

Округ № 223 (Київ) - досі не завершено процес підрахунку голосів. Боротьбу за мандат в цьому окрузі ведуть самовисуванець, екс-голова Шевченківської райдержадміністрації Виктор Пилипишин і член Свободи Юрій Левченко.

Вибори-2012: досьє партій
Вибори-2012: всі новини та аналітика

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини