RU

Перешкод для допуску дипломатів РФ до бійців ГРУ немає - МЗС

26.05.2015, 15:37
Перешкод для допуску дипломатів РФ до бійців ГРУ немає - МЗС - Фото
Дмитро Кулеба
З українського боку не було затягування з допуском представників Росії до затриманих військовослужбовцям ГРУ ГШ РФ. Про це сьогодні на брифінгу повідомив посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Кулеба нагадав, що інформація про затримання двох російських військовослужбовців з'явилася 17 травня. Тільки 19 травня в МЗС України надійшла офіційна нота від консульського відділу посольства РФ в Україні щодо дозволу на відвідування консулом затриманих.

"Ми невідкладно передали це звернення на розгляд СБУ, оскільки саме в їх юрисдикції знаходяться дані громадяни. В той же час, у робочому порядку керівник консульської служби Міністерства закордонних справ України 22 травня особисто проінформував співробітника російського посольства, що рішення про доступ російського консула буде надано", - сказав він.

За словами посла з особливих доручень МЗС України, у суботу та неділю в МЗС України не надходило жодних додаткових запитів чи звернень за таким допуском. "Вчора, 25 травня, в установленому порядку посольство Російської Федерації було офіційно, нотою МЗС, поінформовано про те, що такий доступ наданий. У ноті були зафіксовані конкретні номери телефонів та імена співробітників СБУ, до яких російському консулові потрібно звертатися для безпосередньої організації такої зустрічі. Ніякої затримки з нашого боку, ніяких спроб якимось чином розіграти цю ситуацію, перешкоджати доступу до даних громадян співробітникам російського посольства, якої-небудь іншої уповноваженої сторони з нашого боку не було", - заявив він.

Кулеба підкреслив, що Євгенія Єрофєєва і Олександра Александрова вже відвідали представники ряду міжнародних організацій, зокрема, Amnesty International - організації, яка зафіксувала, що до цих громадян тортури не застосовувалися.

"На жаль, ми змушені констатувати, що все це відбувається на тлі діаметрально протилежної поведінки Російської Федерації відносно наших громадян. Зокрема, станом на даний момент вже більше 20-ти звернень України на адресу російської влади проігноровано щодо доступу українських консулів до громадян України Миколи Карпюка та Станіслава Клиха", - сказав Кулеба.

"Це грубе порушення їх прав. Це грубе порушення наших двосторонніх конвенцій і, на жаль, на даний момент ми не можемо отримати доступ до них, але продовжуємо "бомбити" Російську Федерацію запитами по всіх каналах, щоб ми могли нарешті говорити зі своїми громадянами і переконатися в тому, що вони здорові і їхні права не порушуються", - підсумував він.

Як повідомлялося, 16 травня в районі 15:00 біля моста поблизу міста Щастя Збройні сили України спільно зі Службою безпеки України затримали двох військовослужбовців третьої спеціальної бригади особливого призначення ГРУ ГШ РФ з місцем постійної дислокації в місті Тольятті. Серед них - капітан Євген Єрофєєв і сержант Олександр Александров.

Раніше глава СБУ Валентин Наливайченко заявив, що затримані бойовики не підлягають обміну та будуть засуджені за статтею 258 КК України (терористичний акт).

Росія підтвердила, що затримані росіяни служили в російських збройних силах, але наполягає, що на момент затримання вони вже були звільнені зі збройних сил.

22 травня Шевченківський районний суд Києва заарештував затриманих біля міста Щастя на Луганщині бійців ГРУ Генерального штабу ЗС Росії Євгена Єрофєєва і Олександра Александрова до 19 липня.

У МЗС РФ заявили, що нібито з першого дня затримання в Донбасі Євгена Єрофєєва і Олександра Александрова посольство РФ в Україні домагається зустрічі з ними консула.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини