RU

Перемога Обами може "заморозити" відносини України і США

05.11.2008, 16:57

Перемога Обами може "заморозити" відносини України і США
Українські політологи вважають, що розвиток відносин між Україною і США після перемоги Барака Обами на деякий час буде припинено. Таку думку висловили сьогодні на прес-конференції деякі політичні експерти.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, так, політолог Віктор Небоженко зазначає, що перемога демократа Б.Обами є результатом використання в США політтехнологій. За його словами, Б.Обама - "політтехнологічний проект", ніхто з українських політиків не знайомий з ним, "не дарував рушники, горщики", тоді як політична еліта України мала широкі зв'язки в оточенні Джорджа Буша.

"В Обами немає жодних зобов'язань перед українськими політиками, тому нашим політикам одразу знову доведеться виконувати танець лебедів, чечітку і ще щось, щоб довести свою привабливість і перевагу", - сказав В.Небоженко. До того ж він зазначив, що найважливішим напрямом зовнішньополітичної діяльності адміністрації 44-го Президента США будуть відносини з Російською Федерацією.

У свою чергу, директор Центру соціологічних і політологічних досліджень "Соціовимір" Сергій Таран зазначає, що в перший період правління Б.Обами США будуть зайняті вирішенням своїх внутрішніх проблем. Водночас він не виключає поновлення авторитету США в світі і Європі після непопулярного Президента Джорджа Буша.

Директор центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик вважає, що новий Президент США разом із Президентом РФ Дмитром Медведєвим здатні зрушити з "мертвої точки" багато зовнішньополітичних питань.

До того ж, на думку В.Кулика, політика США буде характеризуватися порівняно м'якими методами. Правда, експерт не виключає, що США можуть визнати пострадянський простір сферою інтересів РФ. Проте це не виключає підтримки євроатлантичних прагнень України і Грузії, хоч інтенсивність інтеграції цих країн в євроатлантичний простір сповільниться.

В.Кулик не виключає, що адміністрація Б.Обами може зробити ставку на Юлію Тимошенко в українській політичній еліті.

Нагадаємо, кандидат від Демократичної партії сенатор Барак Обама, за попередніми даними, переміг на виборах Президента США. Таким чином, він став 44 Президентом Сполучених Штатів Америки і першим темношкірим господарем Білого Дому.

Досьє на Барака Обаму >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини