RU

Переговори з Росією поки неможливі - Яценюк

21.05.2014, 17:57
Переговори з Росією поки неможливі - Яценюк - Фото
Арсеній Яценюк
У нинішніх умовах двосторонні переговори між Україною і Росією не можуть розглядатися. Про це сьогодні заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк на круглому столі національної єдності в Миколаєві.

Яценюк підкреслив, що Росія здійснила військову агресію на територію України, "знищила систему європейської безпеки, порушила міжнародне право і статут ООН, де Україна і Росія є співзасновниками".

"Тому для того, щоб мати відносини з Росією, ми пропонуємо спочатку взагалі відновити ці відносини в чотирибічному форматі. Довіри до слів немає, не кажучи вже про те, що Росія порушила підписані домовленості", - цитує прем'єра прес-служба Кабінету міністрів.

Глава уряду підкреслив, що українська сторона готова до формату Женева-2 - Україна, ЄС, США і Росія. "Тільки перед тим, як зустрітися, потрібно спочатку знати, про що ми домовимося. А чи не зустрічатися, а потім виходити без домовленостей або використовувати ці зустрічі, щоб просто мати політичне позиціонування", - підсумував Яценюк.

Нагадаємо, що в даний час контакти між органами влади України та Росії фактично перервані. Після окупації Криму, а також підтримки сепаратистів у Донбасі Росією відносини між країнами напружені до межі.

17 квітня в Женеві на чотиристоронній зустрічі щодо ситуації в Україні було прийнято резолюцію про первинні конкретні кроки по деескалації напруженості і відновленню безпеки для всіх громадян.

Однак після цього країни ЄС і США неодноразово вказували на те, що Росія не дотримується цих домовленостей. На це також звертало увагу керівництво України.

Для Росії нинішня влада в Києві не є легітимною, про що заявляв глава російської держави Володимир Путін. "Легітимної  виконавчої влади в Україні немає. Розмовляти не з ким... Вони провели держпереворот", - говорив російський лідер.

У Євросоюзі та США розраховують, що президентські вибори в Україні стабілізують ситуацію в регіоні.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини