RU

Пайфер назвав головне досягнення Ющенка

19.02.2010, 10:15

Головне досягнення Президента Віктора Ющенка - в тому, що він зробив демократію єдиною системою в Україні. Про це в інтерв'ю радіо "Свобода" заявив колишній Посол США в Україні Стівен Пайфер.

Зокрема, відповідаючи на питання, яку оцінку В.Ющенку поставить історія, С.Пайфер сказав: "Історія дивиться на події і особистості набагато тонше і більш розсудливо з 20-річної відстані, ніж відстані двох чи трьох тижнів. Мені здається, найбільше досягнення Президента Ющенка - це те, що він зробив демократію... системою. Мені ясно, що більшість політичних партій в Україні сьогодні розуміють, що влада виграється виборами, а якщо ви програли, то ви програли, і програвати треба культурно".

За його словами, це найбільше досягнення на всьому пострадянському просторі. "Україна - це єдина пострадянська країна, яка отримала рейтинг вільної країни за оцінкою правозахисної організації "Фрідом Хаус" (Freedom House). Це неабияке досягнення, і це більшою мірою завдяки Ющенку. Так, історія озирнеться назад, і якщо Україна далі буде просуватися шляхом консолідованої європейської демократії, - а я вірю, що так воно і буде, - то це буде завдяки Ющенку", - зазначив він.

Водночас С.Пайфер впевнений, що слідами "помаранчевої революції" можна було зробити набагато більше. "Невміння знаходити політичні компроміси, усобиці, які постійно блокували просування прогресивних програм, - саме за це його буде критикувати історія, тому що тут було прогавлено багато можливостей", - сказав екс-посол США.

Нагадаємо, В.Ющенку залишилося займати кабінет у Секретаріаті Президента трохи менше тижня. Настпуного четверга, 25 лютого у Верховній Раді відбудеться урочисте засідання, присвячене інавгурації нового Президента - Віктора Януковича.

Віктор Ющенко: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини