RU

Пауза з Євросоюзом: експерт пояснив мотиви Януковича

11.05.2012, 17:25
Пауза з Євросоюзом: експерт пояснив мотиви Януковича - Фото
Тарас Березовець (фото - особистий архів)
Українська влада дає зрозуміти Євросоюзу, що заклики звільнити Юлію Тимошенко ні до чого не приведуть. Про це ЛІГАБізнесІнформ заявив директор компанії стратегічного консалтингу Berta Communications, політтехнолог Тарас Березовець,  коментуючи заяву президента Януковича про те, що пауза у відносинах між Європейським Союзом та Україною корисна обом сторонам.

"Європейський Союз повинен був вже давно звикнути до манери українського президента відповідати тиском на тиск. Лінія, обрана представниками Євросоюзу, призведе до того, що Янукович буде лише посилювати свою політику, що він, власне, і робить", - підкреслив Березовець.

Він нагадав, що вчора представники Партії регіонів вже заявили про можливість перегляду зовнішньополітичних орієнтирів України, повернувши Київ в сторону інтеграційних проектів Москви.

"Влада дає зрозуміти: якщо Євросоюз буде і далі наполягати на звільненні Тимошенко, то Київ переорієнтується в бік Російської Федерації. Правда, раніше представники ЄС вже говорили, що подібний шантаж ні до чого не приведе. Адже Україна, за їхніми словами, може інтегруватися туди , куди хоче - це її суверенне право", - зазначив політтехнолог.

При цьому він зауважив, що реальної паузи у відносинах між Україною і Євросоюзом не буде. "Але прогрес в цих відносинах можна чекати лише до старту парламентської кампанії, тому будь-які зрушення можливі лише ближче до серпня", - додав експерт.

Відповідаючи на запитання, як він оцінює можливість інтегрування України в міжнародні проекти Росії, Березовець зазначив, що не бачить можливості для серйозних розмов на цю тему. "Митний союз або Євразійський - це не варіант. Всі прагматичні економічні інтереси України знаходяться в Європейському Союзі. А заяви окремих політиків-регіоналів дуже схожі на шантаж", - зазначив експерт.

Досьє на Тараса Березовця
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини