RU

Патріарх Філарет закликав Україну не вступати в Митний союз

08.01.2013, 12:09
Патріарх Філарет закликав Україну не вступати в Митний союз - Фото
Патріарх Філарет
Голова Української православної церкви Київського патріархату Філарет проти вступу України в Митний союз Росії, Білорусі і Казахстану. Про це він заявив в інтерв'ю 5 каналу.

"Ми проти Митного союзу... Не тому, що ми проти Росії. Росія - братська країна. Але Митний союз - це затягування України в нову імперію, - пояснив Філарет, якого цитує  Українська правда. - Ми не хочемо йти в нову імперію. Ми вже в імперії пожили і знаємо наслідки. І тому ми проти Митного союзу, але не проти Росії, не проти торгівлі. А проти таких взаємин, які б зашкодили нашій українській державі ".

У цій позиції патріарх Філарет не вбачає непокори чинній світській владі: "Я не хочу сказати, що ми владі не покірні - ми покірні владі. І Христос підкорявся римській владі. Тому що, коли запитали, чи треба давати податок кесареві - тобто імператору, то Христос взяв монету і питав: "Чий тут образ? - образ кесаря. Так от віддавайте кесарю кесареве". Так ось Христос теж підкорявся тим законам, які тоді існували".

При цьому Філарет додав, що виступає за українську мову як єдину державну. "Я не можу сказати, що владна партія вся не підтримує українську мову, там різні є. Але церква наша зайняла тверду позицію: ми за українську державну мову ... Тому що через те, що ми не мали мови української державної впродовж трьох з гаком століть, ми багато втратили. І тому зараз, коли ми маємо свою державу, це держава може стояти міцно, коли буде українська мова та буде українська церква... А якщо основи підмиваються, то тоді при відповідних умовах держава не встоїть", - сказав він .

Нагадаємо, президент Віктор Янукович пропонує адаптувати національне законодавство до тих норм Митного союзу, які не будуть суперечити міжнародним зобов'язанням України.

Досьє на патріарха Філарета
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини