RU

Патріарх Філарет готовий залишити пост, але тільки на своїх умовах

15.09.2011, 14:49

Голова Української православної церкви Київського патріархату Філарет готовий залишити свій пост, але тільки на своїх умовах: об'єднання Української церкви і визнання її автокефалії іншими церквами. Про це він заявив в інтерв'ю ЛІГАБізнесІнформ.

Зокрема, відповідаючи на питання, чи готовий він втратити пост предстоятеля без гарантії очолити об'єднану церкву, Філарет сказав: "Я готовий піти, але на певних умовах: об'єднання і визнання автокефалії Української церкви іншими церквами".

"Чому я ставлю такі умови? Тому що якщо об'єднання не відбудеться, то Київський патріархат можуть спробувати зруйнувати. Як в державі, так і в церкві має бути керівник, який умів би все тримати в руках. Якщо його немає, то все починає розсипатися. Я не хочу віддавати церкву на розгром. І не піду з посади доти, поки не побачу, що в Україні є одна православна церква, визнана всіма. Тоді моя місія виконана. А поки не виконана - я не маю права йти", - додав він.

Філарет нагадав, що не сам став патріархом - його обрав собор церкви. "І тому я повинен волю церкви виконувати", - наголосив він.

Нагадаємо, Філарет був вибраний патріархом Київським і всієї Русі-України в жовтні 1995 року на всеукраїнському помісному Соборі. Він бореться за створення в Україні Помісної православної церкви Київського патріархату. З його ініціативи були перекладені українською мовою всі богословські книги. У 1997 році архієрейський собор РПЦ відлучив Філарета від церкви і піддав анафемі.

Патріарх Філарет: біографія, новини>>>

Більше читайте в інтерв'ю з Філаретом "Янукович побачив, куди патріарх Кирил тягне Україну"

Валерія КОНДРАТОВА


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини