Парубій підписав закон про українську мову

14.05.2019, 14:28
Парубій підписав закон про українську мову - Фото
Андрей Парубий (фото - Андрей Гудзенко/LIGA.net)

Верховна Рада прийняла закон про українську мову 25 квітня

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій  підписав закон про функціонування української мови як державної №5670-д, передає кореспондент  LIGA.net.

Він доручив направити його на підпис президенту. Перед цим Рада провалила проекти постанов про скасування рішення про прийняття закону. Жоден з чотирьох проектів не набрав необхідних 226 голосів.

Автори проектів постанов, депутати від Опозиційного блоку пояснили вимогу скасувати закон тим, що він нібито суперечить Конституції України.

Вони вважають, що закон був прийнятий з порушенням регламенту. Рада прийняла закон про українську мову 25 квітня.

Він передбачає іспити з державної мови для чиновників, претендентів на посади президента або депутата. Друковані ЗМІ повинні будуть видавати тиражі українською та іноземною в пропорції 50 на 50.

Інтернет представництва ЗМІ, бізнесу, інших організацій повинні будуть зробити стартову сторінку українською. Споживач зможе отримувати інформацію про товари і послуги державною мовою. Для адаптації до нових умов передбачені перехідні періоди від півроку до п'яти років.

Закон не поширюється на сферу особистого спілкування і релігійні обряди.

Перед тим, як підписати закон, Парубій заявив, що ревізії рішень про мову, декомунізацію і незалежну церкву не буде. "Хочу попередити всіх тих, хто думає, що політична кон'юнктура змінилася, хто вже сьогодні планує реванш, хто погрожує скасувати цей закон. Послухайте мене уважно, всі хто це планує, якщо тільки доторкнетеся і спробуєте провести ревізію закону про мову або декомунізацію або питання церкви, ви відчуєте весь гнів українського народу. Я кажу вам це не як голова Верховної Ради, а як громадянин України Андрій Парубій. Ніякої ревізії досягнень парламенту восьмого скликання не буде", - сказав він.

Парубій зазначив, що найближчим часом закон про мову підпише президент України, документ буде опублікований і набуде чинності.

30 квітня чинний президент Петро Порошенко заявив, що підпише закон про українську мову, тому що ніде в світі, крім України, її не захистять.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектИнтервью Фукуямы на Visa Cashless Forum 2020: о новой реальности и последствиях пандемии