RU

Партнер Щербаня: у вбивстві були зацікавлені Кучма і Лазаренко

25.03.2013, 12:12
Партнер Щербаня: у вбивстві були зацікавлені Кучма і Лазаренко - Фото
Юрій Дедух (фото - особистий архів)
Вбивство депутата Євгена Щербаня замовили Леонід Кучма та Павло ЛазаренкоЮлія Тимошенко  була "5 елементом" і не могла нашкодити Щербаню. Про це в інтерв'ю Forbes.ua  сказав бізнес-партнер і кум вбитого Юрій Дедух.

"Це однозначно Леонід Кучма і Павло Лазаренко. Основна мета вбивства Жені - усунути його як політичного конкурента. Бо Ліберальна партія України в той час займала дуже вагомі позиції. Як мінімум 60% народних депутатів тоді підтримували ліберальні ідеї, а бюджет країни, за великим рахунком, писався в кабінеті у Євгена Щербаня ", - сказав Дедух.

Він зазначив, що Щербань планував оголосити імпічмент Кучмі. "Коли ми з ним спілкувалися 2 листопада 1996 року по телефону, він сказав, що за ним йде полювання, коло звужується і ситуація дуже серйозна. Після чого сказав: "Дивися, щоб тебе десь не "представили". Він планував з Москви летіти до Києва. Я досі не можу зрозуміти, чому він полетів у Донецьк. Тому що по прильоту до Києва він планував зібрати в парламенті нараду і оголосити імпічмент Кучмі. Він мені особисто сказав це по телефону", - повідомив він.

Дедух зазначив, що в парламенті в ті роки кілька разів проводився підрахунок голосів, але "там щось не зрослося". Про імпічмент Кучмі, каже він, досі бояться говорити. Однак про плани Щербаня оголосити імпічмент знали багато. "Про це точно знав Володимир Щербань, брати Клюєви, а сьогодні із цього хочуть зробити таємницю", - говорить він.

Відповідаючи на запитання щодо можливої ​​участі Тимошенко у вбивстві Щербаня, Дедух сказав: "Євген був за національністю татарин, хоча і не мусульманин, тому на жінок у нього були східні погляди. Він з ними не воював, жінки створені для іншого. І з Тимошенко Євген не воював, і не ставився до неї як до людини, яка могла перешкодити йому в бізнесі".

На думку Дедуха, Тимошенко "була п'ятим елементом". "Вона жодних рішень не ухвалювала і тільки виконувала волю двох вождів - Кучми і Лазаренка", - сказав він.

При цьому з самим Лазаренком, відзначає Дедух, у Щербаня були проблеми. Коментуючи відео, де Щербань стверджує про відсутність якихось конфліктів з Лазаренком, бізнес-партнер загиблого сказав: "По сей день є векселі Гео банку, яким володів Лазаренко, з яких випливає, що Гео банк був винен Євгену Щербаню близько $500 млн. Зрозумійте , якщо людина - прем'єр-міністр, не можна прямо оголосити, що він ворог", - повідомив він.

Дедух переконаний, що вбивство Щербаня організували спецслужби, а банду Кушніра використовували - змусили взяти провину на себе. "Вбивство Щербаня організували спецслужби. І було відпрацьовано як мінімум три сценарії вбивства Євгена - я про це знаю. Тож Кушнір в тій грі був розмінною фігурою", - сказав він.

Бізнес-партнер вбитого зазначив, що готовий давати свідчення в суді.

Досьє на Євгена Щербаня
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини