RU

Партія Тимошенко назвала вирок Філіпчуку репресією

06.04.2012, 14:28
Партія Тимошенко назвала вирок Філіпчуку репресією - Фото
Георгія Філіпчука засудили до трьох років в'язниці
Засудження колишнього міністра охорони навколишнього природного середовища Георгія Філіпчука - черговий етап політичних репресій з боку чинної влади й помста за справу компанії Венко. Про це сказано в заяві партії Батьківщина.

"Для нас абсолютно очевидно, що член нашої партії, академік Георгій Георгійович Філіпчук отримав три роки в'язниці тільки за те, що намагався захистити державну власність від банди Януковича. Саме Філіпчук як профільний міністр боровся в судах за шельф Чорного моря, який за безцінь відбирала у держави компанія Венко, пов'язана з Януковичем", - заявляють в партії Юлії Тимошенко.

"Це банальна помста за перешкоджання отриманню надприбутків", - підкреслили в Батьківщині.

У партії звернули увагу на те, що для політичних репресій влада знову використала ст.365 Кримінального кодексу, необхідність зміни якої кілька разів відзначало міжнародне співтовариство.

"Янукович знову демонструє подвійні стандарти: європейських партнерів він запевняє, що 365 стаття буде негайно змінена, але в той же час на її підставі продовжує знищувати команду своїх політичних опонентів", - зазначили в заяві.

"На жаль, тепер Георгій Філіпчук приєднався до Юлії ТимошенкоЮрія Луценка і поповнив ряди політичних ув'язнених. Янукович в черговий раз продемонстрував, що будує авторитарний режим", - заявили в партії.

У Батьківщині переконані, що вирок Георгію Філіпчуку безпідставний і повинен бути скасований, так само як і вироки Тимошенко ійЛуценка.

Нагадаємо, 5 квітня Солом'янський районний суд Києва засудив Філіпчука до трьох років позбавлення волі. Суд визнав винним Філіпчука за ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України.

13 грудня 2010 року Генпрокуратура порушила кримінальну справу стосовно Філіпчука за ознаками зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки.

Міністерство охорони навколишнього природного середовища в грудні 2007 року видало Vanco Prykerchenska ліцензію на геологічне вивчення, дослідно-промисловий і промисловий видобуток нафти, газу і газоконденсату в межах Прикерченської ділянки. Пізніше Мінприроди виявило ряд порушень законодавства, допущених у ході конкурсу на право укладання УРП, у процесі видачі Vanco Prykerchenska ліцензії, а також факти порушення Vanco International деяких положень УРП.

У квітні-травні 2008 року уряд анулював ліцензію Vanco Prykerchenska.

Власниками Vanco Prykerchenska з рівною пайовою участю є Vanco International, DTEK Holdings Limited українського бізнесмена Рината Ахметова, Shadowlight Investments Limited російського бізнесмена Євгена Новицького, а також компанія Integrum Technologies Limited.

Досьє на Георгія Філіпчука
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини