RU

Партія регіонів закликає не тиснути на суд у справі Тимошенко

09.08.2011, 12:38
Партія регіонів закликає не тиснути на суд у справі Тимошенко - Фото
282e8e99c8460da6178f56c3ef14e621.jpg

Партія регіонів закликає не тиснути на суд у справі Тимошенко

Представники Партії регіонів звинувачують екс-прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко в підробці "документів державної важливості". Про це сказано в заяві прес-служби Партії регіонів: У чому звинувачують і за що судять Тимошенко?

"У момент виготовлення фальшивки екс-прем'єр-міністр вже знала, що уряд України відмовився підтримати зміст написаних нею директив", - зокрема, говориться у тексті документа. У правлячій партії заявляють, що "за вказівкою Тимошенко підробний документ під назвою "Директиви" був виготовлений, підписаний нею особисто і на нього було поставлено печатку Кабінету міністрів України".

Наводимо повний текст заяви

Окремі політики в Україні і за кордоном закликають українську владу припинити судовий процес проти екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, вбачають у ньому політичні мотиви. А деякі апологети і зовсім представляють колишню главу уряду як борця з корупцією і образчик демократії.

Чи так це? І як можна навести правовий порядок в країні, якщо закликати виконавчу владу втручатися у справи влади судової? Чому ці політики бояться встановлення істини у гласному, відкритому судовому процесі? І чи є підстави припинити законний судовий процес?

Відповідь – немає, якщо керуватися інтересами народу і принципом верховенства права, невідворотності правової оцінки за діяння, що завдають шкоди Україні.

Справа тут зовсім не у владі, а у правосудді.

Тимошенко судять за те, що вона в 2009 році підробила документи державної важливості – директиви Кабінету міністрів України на ведення переговорів з російською стороною і укладення контракту на поставку і транзит газу з Російської Федерації. Саме в цих директивах уряд, відповідальний перед народом, визначає: на яку ціну газу Україна може погодитися, на яку ціну за транзит газу по своїй території згодна, які обсяги газу планує споживати і так далі.

У момент виготовлення фальшивки екс-прем'єр-міністр вже знала, що уряд України відмовився підтримати зміст написаних нею директив, тому що умови поставки і транзиту газу, визначені в них, надто невигідні та дискримінаційні для України.

Проте, за вказівкою Тімошенко підробний документ під назвою "Директиви" був виготовлений, підписаний нею особисто і на нього було поставлено печатку Кабінету міністрів України.

Використовуючи цю підробку, Тимошенко примусила керівників Нафтогазу України підписати угоду, що передбачає різке, необгрунтоване підвищення ціни на газ з 2010 року і кабальні умови, які на 10 років позбавляють Україну можливості розірвати угоду.

Реалізація цієї угоди призвела до підвищення тарифів на послуги ЖКГ для всіх громадян України, зростання цін на промислові товари і продукти харчування, до збитковості і зупинки роботи цілих галузей промисловості, втрати тисячами людей заробітку. Економіка України і державний бюджет зазнали багатомільярдних збитків.

Це безперечні факти, заперечувати які не в змозі і сама Юлія Тимошенко.

Об'єктивно вивчити факти і дати правову оцінку діянням екс-прем'єр-міністра, які призвели до тяжких для країни наслідків, може лише суд.

А інші, крім судових, висновки і оцінки є якраз політично вмотивованими.

У той же час, тільки суд має право вживати всіх необхідних згідно із законом заходів для встановлення істини, включаючи зміну запобіжного заходу проти звинуваченої, яка затягує процес, перешкоджає розгляду справи по суті, цинічно ображає суд і свідків.

У будь-якій демократичній країні перешкоди, що чиняться правосуддю, від кого б вони не йшли, розглядаються як тяжке діяння.

Хочеться спитати тих європейських політиків, які стурбувалися арештом Тимошенко: а як у ваших країнах суд вчинив би у відношенні до звинуваченої, яка загрожує судді і свідкам, виявляє зухвалу неповагу до суду? Напевно, суд вжив би адекватних заходів.

А тепер декілька зауважень щодо спроб представити Юлію Тимошенко борцем з корупцією і захисницею демократії.

Явно невигідні для однієї зі сторін умови угоди за визначенням несуть у собі корупційні ризики. Тим більше, що цілком визначена репутація у звинуваченої є: достатньо пригадати рішення американського суду у справі колишнього подільника Тимошенко Павла Лазаренка, в якому пані Тимошенко прямо названо підсобницею корупціонера. Можна також пригадати вироки російських судів стосовно корупції в Міністерстві оборони РФ в зв'язку із діяльністю компанії Тимошенко ЄЕСУ, і численні корупційні скандали, пов'язані з урядом Тимошенко – наприклад, закупівлю препарата проти грипу через ланцюжок посередників по завищених цінах або непридатних автомобілів "швидкої допомоги".

Про який захист демократії можна говорити, якщо умови газового контракту, укладеного в Москві, були засекречені не лише від опозиції, але й від діючого тоді президента і парламенту країни? Умови цього контракту стали відомі суспільству тільки після того, як уряд Тимошенко був відправлений у відставку. Про яку демократію можна говорити, якщо глава уряду Юлія Тимошенко на засіданні Кабміну 12 серпня 2009 року повчала міністрів: "Шановні друзі! Якби ми бездоганно, слово в слово виконували закон, мі взагалі нікуди б не рушили".

За таких обставин все суспільство зацікавлено в незалежному правосудді, суспільство має право вимагати об'єктивного суду.

І тому ніхто – ні політики, ні засоби масової інформації, ні різні організації, – не мають права чинити тиск на суд.

Нагадаємо, суд над Тимошенко почався в червні 2011 року. Спочатку запобіжним заходом була призначена підписка про невиїзд. На арешт її змінили 5 серпня - формально через її постійну демонстративну неповагу до суду. 8 серпня суддя Печерського районного суду Києва Родіон Кірєєв, головуючий по "газовій справі", тричі відмовився змінити Тимошенко запобіжний захід.

Справа Тимошенко: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини