Парламентські вибори: у кого є шанс пройти в Раду - опитування

Парламентські вибори: у кого є шанс пройти в Раду - опитування - Фото
Фото: Андрей Гудзенко/LIGA.net
03.12.2018, 16:09

В опитуванні Рейтингу лідирує Батьківщина, а БПП, Слуга народу, Громадянська позиція і Опоблок йдуть майже нарівні

Якби парламентські вибори відбулися в середині осені 2018 року, то найбільше голосів набрала б партія  Батьківщина. Про це свідчать дані нового соціологічного опитування групи Рейтинг.

Однозначно мають намір йти на вибори 30% українців і ще 43% схиляються до того, щоб йти на дільниці. Однозначно вирішили не йти на парламентські вибори 12% опитаних і ще 8% схиляються до такого варіанту.

Серед тих, хто збирається голосувати, 17% готові підтримати Батьківщину, при тому, що 18% ще не визначилися. На другому місці в рейтингу партій -  БПП  (9%). За 8% виборців підтримують Громадянську позиціюОпозційний блок  і Слугу народу.

Тривідсотковий бар'єр також можуть пройти  За життяРадикальна партія і Самопоміч.

При цьому в українців майже немає альтернативних лідерів - якщо їхня партія-переможець не братиме участі, то 31% важко відповісти, кого б вони підтримали в такому випадку.

Дослідження групи Рейтинг на замовлення Міжнародного Республіканського Інституту (IRI) проведено з 29 вересня по 14 жовтня 2018 року по всій Україні, крім тимчасово окупованих територій. Опитано 2400 жителів України віком 18 років і старше. Похибка не перевищує 2%.

В середині осені опитування про електоральні вподобання проводили спільно Київський міжнародний інститут соціології, центр Разумкова і група Рейтинг.