RU

Парламентська криза в Україні: країна може залишитися без Ради

04.04.2013, 11:39
Парламентська криза в Україні: країна може залишитися без Ради - Фото
Альтернативне засідання парламенту у складі ПР і КПУ
Триваюча парламентська криза в Україні знайшла нову форму. Відразу після виборів до Верховної Ради нове скликання депутатів пропрацювало в нормальним режимі лічені дні. З різних приводів робота законодавчого органу блокувалася опозицією. Сьогодні, після чергового блокування опозицією роботи парламенту дві провладні фракції - Партія регіонів та КПУ - вирішили провести альтернативне засідання парламенту в приміщенні комітетів Ради на вулиці Банковій. Головне питання - що робити далі. Влада припускає, що єдиним виходом може стати саморозпуск Верховної Ради і нові вибори за мажоритарною системою. Опозиція називає провладних депутатів путчистами і загрожує 15 роками в'язниці.

На чолі з Рибаком

Спікер парламенту Володимир Рибак разом з депутатами ПР і КПУ зараз обговорює можливі виходи з тривалої кризи. За словами Рибака, на зборах зареєструвалися 240 депутатів. Опозиціонерів на засідання не запрошували.

Голова фракції ПР в Раді Олександр Єфремов запропонував голосувати закони в "виїзному режимі". "У нас є кілька варіантів виходу. Перший і найпростіший - плисти далі за течією. Бо сьогодні опозиція висуває одні вимоги, завтра будуть ще якісь... Ми можемо при відпрацюванні в комітетах певної кількості законодавчих актів, збиратися більшістю, і якщо не хочуть брати участь представники опозиції в роботі, можемо запрошувати всіх депутатів охочих влаштовувати відповідну дискусію", - сказав Єфремов.

Регіонал упевнений, що регламент парламенту не забороняє проводити сесійні засідання та ухвалювати закони поза стінами Верховної Ради. "Ми робимо це публічно. Ми ні від кого не ховаємося, нікого не боїмося і відкриті перед суспільством", - сказав Єфремов.

На чолі з Кошулинським


В цей же час три опозиційних партії - Батьківщина, УДАР і Свобода - проводять своє засідання в будівлі під куполом парламенту на чолі з віце-спікером Ради Русланом Кошулинським. З ними разом кілька безпартійних мажоритарників, які не побажали брати участь в альтернативному зібранні.

Лідер фракції Батьківщини Арсеній Яценюк заявив, що всі рішення альтернативного засідання незаконні. В опозиції стверджують, що дії регіоналів і комуністів - це путч, засідання регіоналів суперечить Конституції. "Будь-яке рішення, яке вони будуть приймати в підворітті або в Межигір'ї, не буде конституційним. І будь-яка спроба прийняти такі рішення - це спроба захоплення державної влади і замах на конституційний лад. Це в'язниця, мінімум 15 років", - заявив опозиціонер.

Ситуація продовжує загострюватися і починає нагадувати події в Росії в 1991 році.

Нагадаємо, вчора опозиція заблокувала роботу Верховної Ради, висунувши владі чотири вимоги: призначити вибори в Києві, скасувати пенсійну реформу, розглянути питання відставки уряду Азарова і скасувати закон про всеукраїнський референдум.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини