RU

Парламент прийняв в першому читанні КПК в редакції президента

09.02.2012, 13:00
Парламент прийняв в першому читанні КПК в редакції президента - Фото
be100d8714891d91f9abaf21b9dbd4f8.jpg
Верховна Рада Україна прийняла в першому читанні президентський проект Кримінально-процесуального кодексу в новій редакції N9700. За проголосувало 253 картки народних депутатів.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, представляючи документ, керівник головного управління з питань судоустрою Адміністрації президента Андрій Портнов зазначив, що відповідно до проекту, термін утримання під вартою на час розслідування може бути не більше шести місяців, з тяжких і особливо тяжких злочинів - не більше 12 -ти. Передбачено заставу від 3 до 300 тис.грн. При цьому навіть якщо суд обирає запобіжний захід утримання під вартою, суд повинен зазначити розмір застави, за якою людина може виконувати процесуальні обов'язки, не перебуваючи в СІЗО. Таке положення буде стосуватися всіх видів злочинів, крім тих, що пов'язані з насильством. У тих випадках, коли інкримінована стаття передбачає довічне ув'язнення, передбачений суд присяжних, який буде складатися з двох суддів і двох присяжних.

Також, за словами Портнова, проект передбачає обмеження повноважень прокурорів. Так, після прийняття документа прокурор не зможе зажадати справу для самостійного розслідування, заарештовувати майно, визначати запобіжний захід, використовувати як доказ у суді інформацію, самостійно отриману від свідків. Передбачається, що арештовувати майно і визначати будь-яку міру запобіжного заходу може тільки суд. Згідно з проектом, показання, дані свідком слідчому або прокурору, не будуть мати силу в суді. Таку силу будуть мати тільки свідчення, отримані безпосередньо в судовому процесі. Передбачається, що негласні слідчі дії зможуть вестися тільки по тяжким і особливо тяжким злочинам.

Критикуючи президентський проект, представники опозиції, зокрема, звертали увагу на статтю 45 законопроекту, в якій не передбачено, що захисником може бути людина з кола близьких осіб, а також фахівець, не внесений до Єдиного реєстру адвокатів та адвокатських утворень.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини