RU

Парламент може подолати вето Президента на ухвалені вчора закони

03.09.2008, 13:49

Верховна Рада має можливість подолати вето Президента на ухвалені вчора закони у разі, якщо глава держави піде на такий крок. Про це журналістам повідомив голова Регламентного комітету ВР, народний депутат від Партії регіонів Олександр Єфремов.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, О. Єфремов нагадав, що прийняті ВР закони відправляються у Секретаріат Президента, де й розглядаються. Після цього Президент або підписує їх, або ветує. Проте, якщо закони ветуются, вони повертаються до Верховної Ради, і зала ухвалює рішення: або долає вето Президента, або вносить зміни, пропоновані главою держави.

"І тільки після цього, коли зала подолає вето, Закон повертається до Президента, і він зобов'язаний його підписати і опублікувати", - сказав він.


За словами О. Єфремова, були випадки, коли Президент не підписував закони і після подолання вето Верховною Радою. Тоді протягом 15 днів підписати ці документи має право спікер парламенту. "Якщо не підписує (спікер - ред.) - порушує закон. А якщо порушує закон, зала має право поставити питання про відсторонення або переобрання", - наголосив народний депутат.

Нагадаємо, сьогодні Президент України Віктор Ющенко пообіцяв ветувати всі закони, прийняті учора парламентом. Про це він заявив у своєму зверненні у зв'язку із політичною ситуацією в країні. "Безумовно, вони будуть ветовані", - сказав він.

Ввечері 2 вересня депутати внесли зміни до Закону про СБУ, провалили голосування щодо призначення В. Наливайченка главою СБУ, внесли зміни до Закону про Кабмін, "переписали" Закон про КСУ. Крім того, Верховна Рада подолала вето Президента на Закон про "Тимчасові слідчі комісії, спеціальні тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради".

Детальніше про події в парламенті >>>

Досьє на Олександра Єфремова >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини