Париж і Берлін хочуть швидше заморозити конфлікт у Донбасі - ЗМІ

25.08.2015, 13:13
Париж і Берлін хочуть швидше заморозити конфлікт у Донбасі - ЗМІ - Фото
Франсуа Олланд і Ангела Меркель (фото: ЕРА)
Аналізуючи ситуацію на сході України і вчорашню берлінську зустріч президента України  Петра Порошенка, голови Франції  Франсуа Олланда і канцлера Німеччини Ангели Меркель, французькі політичні оглядачі дійшли до висновку, що Париж і Берлін поспішають заморозити конфлікт в Донбасі. Про це з посиланням на обширний аналітичний матеріал у впливовому опозиційному виданні Le Figaro пише Укрінформ.

"Вплив близькосхідної кризи і дії терористичної організації Ісламська держава, неозброєність перед натовпом мігрантів, яка взяла в облогу Європу, кваплять Францію і Німеччину швидше вирішити питання з російсько-українським конфліктом. Навіть якщо для цього доведеться цей конфлікт заморозити, як це було раніше з Придністров'ям чи Грузією. Або ж, у крайньому випадку, домогтися того, щоб військові дії там були менш інтенсивними", - йдеться в статті.

Зокрема, на думку автора матеріалу, основним питанням на порядку денному в Берлині була доля мінських угод. Зростання кількості обстрілів протягом останніх тижнів в Донбасі загрожує подальшому існуванню будь-яких домовленостей Мінська-2, пише видання.

Посилаючись на дипломатичні джерела, журналіст газети зазначає, що в МЗС Франції "не прогнозують" поновлення масштабних бойових дій на сході України. У той же час Le Figaro підкреслює, що загострення ситуації в Донбасі "менше турбує Париж, ніж Берлін і Київ", які називають її "вибухонебезпечною".

Також оглядач пробує пояснити майбутню стратегію французької дипломатії щодо врегулювання "української кризи".

"Наприкінці грудня доведеться підвести підсумки мінських домовленостей, а в січні - європейських санкцій, накладених на Росію за її роль в конфлікті в Україні. Тому основу для підведення таких підсумків потрібно готувати вже зараз", - пише він.

У Парижі розраховують, що вдало вирішене питання з кораблями Містраль дозволить Франції налагодити діалог з Росією і навіть допоможе зняти з неї санкції, говориться в статті. Втім, допускає газета, така стратегія не призведе до врегулювання конфлікту, і заморозити його не вдасться.

"Тепер обидві сторони конфлікту - Росія і Україна - не зацікавлені у відкритій війні, але Володимир Путін має в ньому перевагу і може продовжувати дестабілізувати цей регіон України, заважаючи їй зближуватися із Заходом", - наголошується в статті.

З іншого боку, пише автор, "в експертних колах говорять", що Путін нібито втрачає контроль над сепаратистами і найманцями, що, у свою чергу, може звести нанівець спроби мирного врегулювання конфлікту. "Таким чином, показний оптимізм Парижа вельми сумнівний", - підсумовує видання.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Історії"Машуня, посчитай таблетки". Хватило ли баскетболисту Окунскому перед смертью морфина