ПАРЄ змінила правила: українців позбавили місць в комітетах

21.01.2019, 16:17
ПАРЄ змінила правила: українців позбавили місць в комітетах - Фото
Фото: EPA

Глава української делегації Володимир Ар'єв назвав це "дрібною помстою за принципову позицію українців щодо зміни регламенту на догоду РФ"

Бюро Парламентської асамблеї Ради Європи змінило правила формування комітетів, що призвело до позбавлення України місць в регламентному комітеті, що працює над зняттям санкцій з РФ. Таке рішення було прийнято в понеділок, повідомляє Європейська правда.

За рішенням керівного органу ПАРЄ, в комітетах з питань регламенту та з питань обрання суддів ЄСПЛ не може бути більше двох представників кожної з держав-членів.

До сих пір в обох згаданих комітетах не було такого обмеження; їх склад формувався за пропозиціями політичних груп.

"Завдяки цьому в регламентному комітеті було четверо українців - Володимир Ар'єв, Владислав Голуб, Юлія Льовочкіна і Сергій Кіраль (перший заступник голови комітету). Цей комітет має особливе значення, оскільки відповідав за розробку змін до регламенту, які повинні були зняти санкційний тиск з РФ і відкрити шлях до повернення росіян в асамблею", - наголошується в повідомленні.

Глава української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв зазначив, що внаслідок дискусії Бюро ПАРЄ "обнулило" перелік тих депутатів, країни яких перевищили нову квоту в два місця в комітеті.

"Було вирішено просто обнулити список, зараз у нас нуль місць в регламентному комітеті, і групи повинні висувати нових кандидатів", - пояснив він.

Також постраждали українські представники в комітаті з питань виборів суддів ЄСПЛ (чотири депутати від України).

За новими правилами втратили місця в комітетах також представники ряду інших держав.

Однак за підсумками закритої дискусії на Бюро, в якій брав участь Ар'єв, він упевнений, що зміни спрямовані саме проти України через її роботу в регламентному комітеті.

"Це здається дрібною помстою за принципову позицію українців щодо зміни регламенту на догоду РФ", - заявив він.

17 січня 2019 року повідомлялося, що Росія не відправить свою делегацію до Парламентської асамблеї Ради Європи.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Царь Кернес". Как хорошо ты знаешь, что происходит в Харькове? Тест LIGA.net с призами