RU

ПАРЄ: Україна зобов'язана запросити нас спостерігати за виборами

03.07.2019, 16:54
ПАРЄ: Україна зобов'язана запросити нас спостерігати за виборами - Фото
Паск'є фото - ПАРЄ

У Парламентській асамблеї Ради Європи заявили, що Україна, як член Ради Європи, зобов'язана запропонувати асамблеї спостерігати за виборами. Про це йдеться в заяві президента ПАРЄ Ліліан Морі Паск'є, яка є в розпорядженні Європейської правди.

Вона висловила жаль з приводу рішення спікера Верховної Ради Андрія Парубія  відкликати запрошення представникам ПАРЄ брати участь як спостерігачі в дострокових парламентських виборах 21 липня.

Паск'є зазначила, що асамблея має тривалу практику співпраці з Україною зі спостереження за виборами, що дозволило, за її словами, істотно поліпшити законодавчу базу України та виборчу практику.

"Я повинна підкреслити, що Україна, як член Ради Європи, знаходиться під процедурою моніторингу асамблеї і має зобов'язання запропонувати асамблеї спостерігати за президентськими і парламентськими виборами", - сказала Паск'є.

Вона зазначила, що готова обговорити, як поліпшити відносини між ПАРЄ і українським парламентом.

Раніше Парубій скасував запрошення для представників ПАРЄ здійснювати спостереження за достроковими виборами до Верховної Ради.

"Серед міжнародних спостерігачів не може бути представників країни-агресора - Росії, які будуть не спостерігачами, а агентами гібридної війни Путіна", - пояснив своє рішення Парубій.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини