RU

ПАРЄ з'ясує, чи є Тимошенко й Луценко політв'язнями

08.10.2012, 10:59
ПАРЄ з'ясує, чи є Тимошенко й Луценко політв'язнями - Фото
c6281bb824849d4c496c222dabfe4744.jpg
Розгляд питання про визнання Юлії Тимошенко і Юрія Луценка політичними в'язнями може зайняти від шести місяців до двох-трьох років. Про це Комерсанту-Україна заявила співдоповідачка ПАРЄ по Україні Майліс Репс.

Відповідаючи на питання, чи буде вона використовувати термін "політичний в'язень" при складанні наступної доповіді по Україні, Репс сказала: "Багато юристів, які вивчали ситуацію в Україні, дійшли висновку, що у вас застосовується виборче правосуддя, а також є проблема недостатньої незалежності судової системи. Але при цьому в Amnesty International, наприклад, дотримуються обережності і не вживають термін "політичні в'язні" щодо Юрія Луценка і Юлії Тимошенко, хоч і кажуть, що їх справи повинні бути переглянуті ".

За її словами, для експертів очевидно, що в справі Луценка було явне виборче правосуддя. "Справа Тимошенко більш складна ... Цілком очевидним виборчий підхід. В той же час, ми сьогодні не називаємо політичними в'язнями ні Тимошенко, ні Луценка, ми говоримо про політично мотивовані звинувачення", - пояснила вона.

Репс зазначила, що ПАРЄ не хоче приймати чисто політичне рішення - потрібен юридичний аналіз: "Так, асамблея прийняла ухвалу (політичний в'язень, - ред.), але тепер юридичному комітету ПАРЄ належить провести аналіз тих країн, щодо яких раніше висувалися підозри в наявності політичних в'язнів, - це Азербайджан, Вірменія, Україна, Росія. Комітетові належить провести слухання і вивчити позицію експертів, запрошених з ряду країн - Німеччини, Великобританії, США, а також представника ЄСПЛ. Проаналізувавши їх думку, позицію Amnesty International, комітет прийме рішення" .

На запитання, скільки часу може зайняти ця процедура, Репс відповіла: "У нас два шляхи. Якщо ми говоримо про підготовку спеціальної резолюції ПАРЄ, то це від двох до трьох років. Якщо ж мова буде йти про слуханнях в юридичному комітеті, то ми впораємося за півроку".

Репс уточнила, що поки незрозуміло, до якого висновку ПАРЄ прийде і чи прийде взагалі. "Рівні підтримки різних позицій (про необхідність такого аналізу, - ред.) в комітеті дуже близькі, і передбачити результат голосування неможливо. Ситуація повинна прояснитися протягом місяця-двох. В середині листопада, а потім на початку грудня в нас будуть зустрічі в Парижі , і якщо там з'ясується, що у комітету немає інтересу йти далі, - що ж, залишиться визнати поразку. Хоча на даний момент в комітеті є домовленість про те, що цю роботу треба виконати. Втім, яким би не було рішення, воно не означає , що ми, співдоповідачки по Україні, не можемо продовжувати роботу (з підготовки доповіді, - ред.) з урахуванням прийнятої резолюції ПАРЄ. Але поки ми в комітеті не прийшли до якого-небудь висновку, я утримаюсь від заяв з даного питання ", підсумувала співдоповідачка ПАРЄ.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини