RU

ПАРЄ не визнала вибори в Раду чесними

30.11.2012, 13:54
ПАРЄ не визнала вибори в Раду чесними - Фото
060f7c7d2081534331621c9eb39543ff.jpg
"Спеціальний комітет дійшов висновку, що парламентські вибори в Україні були затьмарені недостатнім рівнем змагальності, що сприяло домінуванню великих економічних і фінансових груп, зокрема, через використання адміністративного ресурсу, відсутність прозорості у фінансуванні виборчої кампанії і партій, дисбалансу у висвітленні в ЗМІ. У виборців був вибір серед різних партій і великої кількості кандидатів, що задовольнило попит на різні політичні погляди", - йдеться в остаточному звіті за результатами парламентських виборів в Україні, винесеному на обговорення Постійного комітету ПАРЄ на засіданні в п'ятницю в Андоррі.

У доповіді наголошується, що день виборів, 28 жовтня, "був спокійним". "Члени комітету зазначили цілком впорядковане проведення виборів, голосування та підрахунок голосів були проведені професійно і спокійно", - констатують в ПАРЄ, передає
Інтерфакс-Україна.

Разом з тим
, спостерігачі звертають увагу на той факт, що ситуація погіршилася під час підрахунку голосів у ряді мажоритарних округів, що призвело до тривалої затримки в процесі підрахунку.

"У цьому зв'язку комітет висловлює серйозне занепокоєння і вважає, що ці порушення піддають спотворенню весь виборчий процес", - наголошується в доповіді.

Комітет також відзначив інші серйозні проблеми - зловживання адміністративними ресурсами, фіктивні газети, покупку виборців, появу "технічних кандидатів". "Комітет упевнений, що ці феномени не допомагають в плані побудови впевненості виборця у виборчому процесі", - йдеться в документі.

Крім того, комітет шкодує, що вибори відбулися на тлі справ екс-прем'єра
Юлії Тимошенко та екс-міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка, які перебувають в місцях позбавлення волі.

"Щодо фінансування партій і виборчої кампанії, комітет нагадує, що під час президентської кампанії 2010 року було поставлено питання про роль грошей та олігархізацію політики в Україні в цілому та у виборчому процесі зокрема. Це проявилося ще в більшій мірі в ході цих виборів. На жаль, багато українських громадян бачать політичну боротьбу як битву між різними кланами і їх фінансових інтересів, ніж змагання між платформами та ідеями", - вказує на проблему ПАРЄ.

Разом з тим, Комітет зазначив задовільну роботу Центральної виборчої комісії, водночас зауваживши, що деякі засідання пройшли за закритими дверима.

У зв'язку з викладеним вище, Комітет вважає, що ПАРЄ повинна продовжувати тісну співпрацю з Верховною Радою та іншими інституціями шляхом процедури моніторингу, а також з Венеціанською комісією для вирішення проблем, зазначених під час виборів 28 жовтня 2012 року і для майбутньої консолідації всього виборчого процесу.

З цією метою ПАРЄ зробила низку рекомендацій, серед яких прийняття єдиного виборчого кодексу до наступних виборів, реформування виборчої системи для покращення регіонального представництва та збільшення впливу виборця на їхніх представників у парламенті за допомогою прийняття системи пропорційного представництва на основі відкритих партійних списків.


Також рекомендується імплементувати в повному обсязі рекомендації ПАРЄ і GRECO, спрямовані на зміцнення прозорості фінансування політичних партій та виборчої кампанії, провести розслідування за всіма фактами звинувачення у використанні адміністративного ресурсу та інших порушень під час виборів і оприлюднити результат цього розслідування.

Комітет закликає українську владу провести розслідування порушень, зазначених у мажоритарних округах, де надалі результати були скасовані, встановити відповідальних і проінформувати про це ПАРЄ якомога швидше.

Також пропонується провести чітке розмежування між державними адміністраціями і політичними партіями, що знаходяться при владі, зробити кроки, щоб гарантувати плюралізм в ЗМІ під час виборчої кампанії, проаналізувати методи спрощення тривалої, складної процедури голосування та підрахунку голосів у день виборів, організувати навчальні курси для членів виборчих ділянок, особливо сільської місцевості, для поліпшення проведення процедур під час дня виборів.

"ПАРЄ готова надати Україні допомогу в імплементації цих важливих реформ виборів", - наголошується в доповіді.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини