RU

ПАРЄ має намір засудити приєднання Криму до Росії

08.04.2014, 12:34
ПАРЄ має намір засудити приєднання Криму до Росії - Фото
eb37afc7be3ab71757079ea3de9b9fcb.jpg
Парламентська Асамблея Ради Європи (ПАРЄ) в рамках проведення термінових дебатів по Україні має намір засудити приєднання Криму до Російської Федерації. Обговорення питання намічено на 9 квітня.

"ПАРЄ рішуче засуджує російську військову агресію і анексію Криму, що послідувала за нею, що є явним порушенням норм міжнародного права, в тому числі положень Статуту ООН, Гельсінського акту ОБСЄ та Статуту та основних принципів Ради Європи", - йдеться в доповіді "Останні події в Україні: загрози функціонуванню демократичних інститутів".

На думку ПАРЄ, жоден з аргументів, які використовує Росія для виправдання своїх дій, не відповідає дійсності, повідомляє ІТАР-ТАРС "Ультраправі сили не захоплювали центральну владу в Києві, і не було ніякої безпосередньої загрози для прав етнічного російськомовної меншини в країні, в тому числі, і навіть особливо, в Криму", - стверджують у Страсбурзі.

У резолюції підкреслюється, що питання про відділення або приєднання до РФ не був включено до політичного порядку денного Криму і не мав широкої підтримки до російського військового втручання. У зв'язку з цим Асамблея вважає, що прагнення до відокремлення і приєднання до РФ було ініційовано і спровоковано російською владою під прикриттям військового втручання. "Таким чином, результати референдуму і незаконна анексія території з боку РФ не мають юридичної сили і не визнаються Радою Європи. Асамблея знову заявляє про свою рішучу підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України", - йдеться в документі.

У свою чергу, російська делегація заявила різкий протест проти прийняття такого проекту резолюції. "Засідання комісії з моніторингу з розгляду проекту резолюції ПАРЄ по Україні очікуваним чином вилилося в шалене шельмування Росії, її дій у Криму і підтримані абсолютно неприпустимі фантазії. Доповідь абсолютно не підлягає виправленню. Слід просто видалити цілком. Тому тут нема на що ставити заплатки", - заявив заступник глави делегації, голова комітету Держдуми у справах СНД Леонід Слуцький.

Нагадаємо, 16 березня в Криму пройшов так званий референдум про статус регіону. 18 березня в Москві підписали договір між Росією і Кримом про прийняття РФ республіки Крим. Документ підписали президент Росії Володимир Путін, самопроголошений прем'єр-міністр Криму Сергій Аксьонов  нелегітимний спікер кримського парламенту Володимир Константинов і самопроголошений мер Севастополя Олексій Чалий. 19 березня Конституційний суд Росії визнав законним приєднання Криму до РФ. А 20 березня Держдума прийняла федеральний конституційний закон про вступ Криму до складу Російської Федерації.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини