RU

Пам’ятка мітингувальнику

04.12.2013, 16:03

Маєте право                                             Нормативна база
Безперешкодно збиратись на мітинги.

Ст. 39 Конституції України: Громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації.

Вільно висловлювати свою думку та політичні погляди. Ст.  34  Конституції України:  Кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань.
Вимагати у працівників міліції інформувати родичів про затримання. Ст. 261 КУпАП: Про  місце   перебування   особи,   затриманої   за  вчинення адміністративного  правопорушення,   негайно   повідомляються   її родичі
Вимагати у працівників міліції, виконувати правила особистого огляду. Ст. 264 КУпАП: Особистий огляд може провадитись уповноваженою на те особою однієї статі з оглядуваним і в присутності двох понятих тієї ж статі.
Вимагати у працівніків міліції копії протоколів про Правопорушення. Ст. 254 КУпАП: Протокол  про  адміністративне  правопорушення,
у  разі  його  оформлення,  складається у двох екземплярах, один з яких   під   розписку   вручається   особі,  яка  притягається  до
адміністративної відповідальності.
Маєте право на правову допомогу. Ст. 59 Конституції України: Кожен має право на правову допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав.
Не маєте права                                                    Нормативна база
Реагувати на заклики, які призведуть до незаконних дій, погромів, хуліганства, тощо Ст. 173. КУпАП: тягне за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб
Знаходитись в громадських місцях у нетверезому стані Ст. 178 КУпАП: тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян
Використовувати, зброю, чи будь які засоби, які можуть нашкодити іншим громадянам. Ст. 174 КУпАП: Тягне за собою накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї, пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії і бойових припасів або без такої.
Використовувати лайливі слова по відношенню до працівників міліції. Ст.20 Закону України «Про міліцію»: Образа працівника міліції, опір, погроза, насильство та  інші дії, які перешкоджають виконанню покладених на працівника  міліції завдань, тягнуть за собою встановлену законом відповідальність.
Захоплювати  державні або громадські споруди чи будівлі. Ст. 341 ККУ: Карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
Ображати чи  обмежувати права та свободи людей  іншої національності, релігії або з іншими ідеологічними переконаннями Ст. 24 Конституції України: Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

Запам’ятайте!
Учасникам мирного заходу забороняється мати при собі зброю, а також спеціально виготовлені або пристосовані предмети, що можуть бути використані проти життя і здоров’я людей, для заподіяння майнової шкоди органам державної влади, органам місцевого самоврядування, об’єднанням громадян, підприємствам, установам, організаціям та окремим особами, в тому числі: палки, дубинки, залізні прути та інше, що може бути розцінене як знаряддя вчинення злочину або правопорушення.

УВАГА!

Особливо наголошуємо на тому, що якщо ви стали випадковими свідками масових заворушень та вирішили залишитись мовчазним спостерігачем за такими діями, ви ризикуєте бути затриманими на ряду з реальними правопорушниками. У таких випадках основним є: відсутність у вас будь-яких засобів, за ознаками схожих на предмет злочину (зазначено вище).

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини