RU

Післямова. Новодворська про Україну, Росію, анексію і Путіна

14.07.2014, 13:19
Післямова. Новодворська про Україну, Росію, анексію і Путіна - Фото
Валерія Новодворська
Валерія Новодворська народилася 17 травня 1950 року  в Барановичах (Білорусь). Закінчила факультет іноземних мов Московського обласного педагогічного інституту імені Крупської. Вже в 19 років організувала підпільну студентську групу, в якій обговорювалася необхідність повалення комуністичного режиму. Була заарештована КДБ. У СРСР Новодворську тричі судили за дисидентську діяльність, застосувавши весь спектр репресій КДБ. У 1970 році була етапована до Казані і піддана примусовому психіатричному "лікуванню" протягом майже двох років. Піддавалася 17 адміністративним арештам.

Після краху СРСР активно брала участь у створенні і роботі декількох праволіберальних партій. В останні роки вона займалася публіцистикою і громадською діяльністю. 12 липня Валерія Новодворська померла в Московській клінічній лікарні.

Нижче - десять цитат самого відвертого європейського ліберального політика і публіциста.

Про себе. Я на Захід не працюю. Якби я працювала, то сиділа б де-небудь на якій-небудь красивій віллі і на всьому готовому. Я старий дисидент і  сиділа в тюрмах під час радянської влади. Не слухайте ваших батьків, якщо вони говорять, що в Радянському Союзі було добре. Вони не пам'ятають. Вони забули. Це було дуже давно. У Радянському Союзі було дуже погано. Гірше просто не буває. Хіба що в гітлерівській Німеччині та сталінському Радянському Союзі. Думайте самі, думайте своєю головою.

Про віру.  Росія - не християнська країна взагалі, а глибоко язичницька. Нам потрібні місіонери. Тому що Росія вірить не в Бога, а в державу. У Росії Храм Христа Спасителя стоїть на мийці машин. Я знаю багатьох людей, хто в'їжджав туди християнами, а виїжджав атеїстом. РПЦ - це не церква, а ідеологічний відділ ЦК Єдиної Росії. Я належу до Української православної автокефальної церкви.

Про традиції
. Коли Москву завоювали монголи - ми стали московською ордою, що успадкувала безглуздість завойовника. Ординська традиція може бути видалена лише в тому випадку, якщо російський народ сам відмовиться від неї.
Чекістська шкура, політична бездарність і сталініст: мстивий і жорстокий
Про Росію. Все дуже погано. Я не впевнена в тому, що ми виберемося. Нас тут занадто мало. І надто багато тих, хто хоче відтворити імперію. Нинішній режим чекістів - це птеродактилі. Ви коли-небудь чули, що птеродактилі щось побудували? Вони можуть тільки розкльовувати. Захід намагається підняти Росію на коліна, а вона все лежить і лежить.

Про Путіна.
Чекістська шкура, політична бездарність і сталініст: мстивий і жорстокий.

Про еміграції.
Коли повертаюся до Росії - чітке відчуття, що я повертаюся в клітку. На цю тему Євтушенко написав гарний вірш - монолог блакитного песця на аляскінській звірофермі. "Хто в клітці зачатий - той по клітці плаче. І з жахом я зрозумів, що люблю - ту клітку, де мене за сітку ховають. І звіроферму - батьківщину мою". Росія - тамагочі. Тут зникаюче мало демократів. Якщо вони розбіжаться і здадуться, цей тамагочі - Росія - просто помре. Але поки що тут ще є 10% нормальних людей, за яких треба боротися.

Про Україну. Ви зуміли зберегти ідеали Київської Русі, яка була першою в Європі з економічного і політичного потенціалу. Україна пішла на Захід. Ви не відразу почнете жити як в Євросоюзі. Але ви навчилися працювати, тому що вас не годували ні нафта, ні газ. Ви розвивалися без спецслужб і ядерної зброї.

Про війну. Українська армія бореться не за цілісність України, а за те, щоб Україна вижила. Відірвалася від нашої проклятої, жалюгідної, рабської, злісної Росії. Це я вам як уродженець Росії кажу - я знаю, що у нас тут відбувається. Щоб Україна трошки що-небудь з'їла, одягнулася, пішла до Європи і жила там мирно, спокійно і щасливо - як європейці. Як ви розумієте, фашизм там - в Європі - не планується.

Про Крим. Де роздають російські паспорти - там не про незалежність йдеться, а про анексію. Якщо завтра безкарна Росія, яка повністю відв'язалася від міжнародного права - нами зараз правлять політичні маніяки, яким місце в Гаазькому трибуналі - якщо вони завтра зроблять теж саме з Кримом, Східною Україною, якщо вони почнуть роздавати свої паспорти... Що буде далі? (У 2008 році після фактичної анексії Південної Осетії владою РФ).

Про смерть.
Я людина обстріляна - і не таких, як Путін, бачила. Наллють полонію або таллію в блюдечко - вип'ю його добровільно. Або просто куля. Це набагато краще, ніж арешт. Адже вони здатні ще й не на таке. Так що якщо вибирати - я вибираю блюдечко. Це швидка смерть.

Джерела: Відеоблоги Новодворської в YouTube, інтерв'ю Дмитру Гордону, інтерв'ю Ехо Москви

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини