RU

Підстав для зриву виборів президента 25 травня немає - голова ЦВК

20.03.2014, 13:46
Підстав для зриву виборів президента 25 травня немає - голова ЦВК - Фото
Михайло Охендовський
На сьогоднішній день ставити під сумнів можливість проведення позачергових виборів президента України 25 травня 2014 року  немає юридичних підстав. Про це сьогодні заявив голова Центральної виборчої комісії (ЦВК) Михайло Охендовський.

"І якщо зараз говорити про нездоланні юридичні виклики для цього виборчого процесу, то я не можу назвати жодного з таких", - повідомив глава ЦВК.

За його словами, після подій на території Криму  під загрозу зриву поставлені місцеві вибори, які призначені на 23 березня 2014 року і більш пізні дати.

"На жаль, нинішня ситуація в Криму істотно вплине на підготовку проведення позачергових виборів президента України. Але я сподіваюся, що наша держава зможе прийняти адекватні заходи правового реагування, щоб кожен громадянин України, який буде бажати брати участь у цих виборах , неодмінно мав можливість використовувати своє активне виборче право", - заявив Охендовський.

Голова Центрвиборчкому зазначив, що, незважаючи на окупацію території Криму, "і АРК , і Севастополь юридично є і залишаться частиною території України".

"Тому я переконаний, що і наша держава в цілому, і ЦВК зокрема, повинні вжити вичерпних заходів для забезпечення можливості реалізації виборчих прав громадян, які проживають в Криму та місті Севастополь. Конкретні і дієві заходи для цього повинні бути визначені як Верховною Радою України, так і Центральною виборчою комісією. Умови для участі у виборах і вільного волевиявлення повинні бути створені для кожного українського виборця незалежно від місця його проживання. Упевнений,  що необхідні механізми будуть введені в найближчому майбутньому", - сказав він.

Охендовський нагадав, що 25 травня одночасно з позачерговими виборами президента відбудуться і ряд місцевих виборів: Київської міської ради, міських голів Києва, деяких обласних центрів, а також ряду інших міст України. Крім цього, ЦВК може призначити проміжні вибори народного депутата в окрузі № 83 (Івано-Франківська область), оскільки депутат від цього округу перейшов на роботу в Кабмін.

Нагадаємо, тим часом в парламент внесено законопроект про дострокове припинення повноважень членів ЦВК. Виборча кампанія з дострокових президентських виборів стартувала 25 лютого.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини