RU

Підстав для закриття справи ЄЕСУ немає, - держобвинувач

23.11.2012, 16:31
Підстав для закриття справи ЄЕСУ немає, - держобвинувач - Фото
Юлія Тимошенко

Державне обвинувачення не бачить підстав для закриття кримінальної справи про зловживання корпорації Єдині енергетичні системи України (ЄЕСУ) у відношенні екс-прем'єра України Юлії Тимошенко.

"Ми вважаємо, що жодних підстав для призупинення та закриття кримінальної справи немає. Тим більше, що ці питання розглядаються на певній стадії судового процесу, а оскільки ми ще не почали судовий розгляд справи, до цих питань ми ще не дійшли... Ми бачимо, що підсудна не бажає бути присутньою в судових засіданнях і давати суду свої пояснення", - заявила держобвинувач Марина Капінос журналістам у п'ятницю, коментуючи клопотання Тимошенко та її захисту про закриття кримінальної справи, передає Інтерфакс-Україна.

Представник держобвинувачення відмовилася коментувати твердження захисника екс-прем'єра Сергія Власенка щодо безпідставності звинувачень, висунутих його підзахисній, а також його тезу про те, що їй висунуто звинувачення, які можуть бути пред'явлені лише посадовим особам підприємства, хоча Тимошенко на той момент вже була народним депутатом.

"Я зможу прокоментувати питання, які стосуються обвинувачення, тільки після оцінки досліджених доказів на судовому засіданні", - сказала Капінос.

Захисник екс-прем'єра Власенко називає справу про зловживання корпорації ЄЕСУ "політичним фарсом" і вважає, що вона має бути закрита. "Всі ці так звані звинувачення виникли в 2001 році, коли Юлія Володимирівна очолювала рух України проти Кучми. Всі ці звинувачення вже були предметом судового вивчення. Генеральна прокуратура закривала ці справи у зв'язку з відсутністю складу злочину в діях Юлії Тимошенко. І Верховний суд своєю постановою від 11 листопада 2005 року підтвердив законність закриття цієї справи у зв'язку з відсутністю в діях Юлії Тимошенко складу злочину. Тому не існує ніякого юридичного сенсу продовжувати цей фарс", - сказав Власенко.

Він наголосив, що незважаючи на вимоги захисту, суд не став розглядати клопотання, подане Тимошенко, про закриття кримінальної справи. "Захист сьогодні вимагав в черговий раз припинити цей політичний фарс і закрити цю абсолютно сфальсифіковану справа. Суддя в черговий раз не відреагував на будь-які клопотання захисту. Суддя в черговий раз зачитав те, що у нього було заготовлено наперед", - сказав Власенко.

Нагадаємо, захисник Тимошенко Сергій Власенко заявив минулого тижня, що не бачить правових інструментів, здатних забезпечити участь його підзахисної в судових засіданнях до її одужання. "У суду є одна правова можливість, про яку захист говорить весь час - зупинити провадження у справі до видужання Юлії Володимирівни", - заявив він, додавши, що "це єдина можливість, регламентована для таких ситуацій".

"Якщо людина хвора, значить, їй треба дати долікуватися, і цього вимагає закон", - вважає Власенко.

Попереднє засідання у справі ЄЕСУ відбулося ще 19 квітня цього року, і теж без Тимошенко. З тих пір суд неодноразово відкладав початок розгляду справи по суті у зв'язку з тим, що екс-прем'єр-міністр відмовлялася брати участь у засіданні через стан здоров'я, навіть в режимі відеоконференції.

У рамках справи ЄЕСУ Тимошенко звинувачують за п'ятьма епізодами: організація заволодіння держкоштами в особливо великих розмірах в період 1997-1998 року шляхом незаконного отримання ПДВ (ч.3 ст.27, ч.5 ст.191 КК); замах на заволодіння держкоштами в особливо великих розмірах в цей же період шляхом незаконного отримання податку на додану вартість (ч.3 27, ч.2 ст.15, ч.5 ст.191 КК); несплаті податку по підприємству ЄЕСУ (ч.3 ст.27, ч. 3 ст.212 КК); несплаті прибуткового податку, (ч.3 ст.212 КК); вчиненні злочину шляхом службового підроблення (ч.3 ст.27, ч.2 ст.366 КК).

Досьє на Юлію Тимошенко

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини