RU

Підписання асоціації Україна-ЄС навряд чи можливо, - посол ЄС

31.08.2012, 14:27
Підписання асоціації Україна-ЄС навряд чи можливо, - посол ЄС - Фото
Жозе Мануель Пінту Тейшейра
Голова представництва Євросоюзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра вважає, що в нинішній ситуації підписання Угоди про асоціацію навряд чи можливо. Про це посол ЄС заявив в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

"У нинішніх умовах, я думаю, буде дуже складно підписати Угоду про асоціацію. Я хотів би нагадати, що для підписання цієї угоди необхідна згода всіх країн ЄС. А на даний момент багато країн ЄС не хочуть підписувати цей документ зважаючи ситуації, що склалася в Україні" , - розповів дипломат.

Він нагадав, що ЄС очікував і очікує від України вирішення ситуації з політично мотивованими кримінальними справами, проведення чесних виборів і істинного впровадження реформ. "Тобто ЄС повинен побачити, що Україна і справді проводить необхідні реформи. Однак на сьогоднішній день ми не бачимо прогресу на шляху реалізації цих умов. Тобто ті питання, які викликають занепокоєння у ЄС, а саме: законодавство про вибори, неучасть у виборах лідерів опозиції, - вони залишаються актуальними, але рішення із цього приводу буде прийнято на Раді міністрів ЄС", - зазначив посол.

"Я не можу передбачити, яким буде це рішення, але в нинішніх умовах таке підписання Угоди про асоціацію навряд чи може відбутися", - додав Тейшейра.

Що стосується надій Києва підписати цей документ з ЄС після виборів до кінця поточного року, то дипломат зазначив, що все залежатиме від виконання вищезазначених умов.

"Якщо ці умови будуть виконані, то шанси на підписання угоди є. Важко очікувати, що угода буде підписана, якщо ситуація в країні не зміниться", - сказав він.

Посол також зазначив, що покидає Україну з почуттям розчарування. "Коли 4 роки тому я приїхав в Україну, то думав, що ця країна активно долає шлях євроінтеграції, я був повний ентузіазму зробити свій внесок і підтримати вашу країну на цьому шляху. Однак сьогодні процес євроінтеграції України в реальності припинений. Тож у мене є почуття розчарування і жалю", - уклав він.

Досьє на Жозе Мануеля Пінту Тейшейру
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини