RU

Під Раду принесли гнилі помідори для "стимулювання" депутатів

07.10.2014, 10:37
Під Раду принесли гнилі помідори для
Фото: Валерія Кондратова
Активісти низки громадських організацій принесли до Верховної Ради України 200 кг гнилих помідорів, щоб "простимулювати" народних депутатів прийняти антикорупційний пакет законів, - передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

До парламенту активістам довелося носити помідори в відрах вручну, оскільки біля будівлі Верховної Ради їх автомобіль для перевірки зупинили співробітники ДАІ. Коли одна з активісток несла відро через Маріїнський парк, на неї напали двоє невідомих і почали виривати відро з рук. Згодом, один з невідомих, не пред'являючи ніяких акредитацій, зник за спинами міліціонерів у дворі парламенту.

Активісти вимагають від депутатів прийняти антикорупційний пакет, розроблений спільно з громадськими організаціями з "реанімаційного пакета реформ", а також з Міністерством юстиції та профільним парламентським комітетом.

Зокрема, законопроект "Про основи державної антикорупційної політики в Україні (антикорупційна стратегія) на 2014-2017 роки" містить план реалізації антикорупційної реформи в Україні. Законопроект "Про доступ до інформації, про речові права на нерухоме майно", на думку активістів, дозволить дізнатися, кому саме належать тисячі суддівських і прокурорських "Межигір'їв".

Законопроект "Про відкритість використання публічних коштів" передбачає створення відповідного єдиного веб-порталу, а також відкриває інформацію про використання держкоштів до рівня договорів, про одержувачів держгарантій, про витрати державних та комунальних підприємств.

Законопроект "Про систему спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції" визначає організаційно-технічні деталі створення національного антикорупційного бюро - правоохоронно-слідчого органу, націленого на розслідування високопосадової корупції.

Законопроект "Про запобігання корупції" створює спеціально уповноважений орган, який буде займатися фінансовим контролем майнових декларацій публічних держслужбовців і перевіркою їх стилю життя.

Законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодонабувачів, юридичних осіб та публічних діячів" забезпечує відкритість даних про реальних власників бізнес-компаній.

Законопроект "Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо невідворотності покарання за окремі злочини проти основ національної безпеки, громадської безпеки та корупційні злочини" серед іншого, дозволяє судам заочно арештовувати корупціонерів рівня екс-президента Віктора Януковича.

Крім того, до парламенту прийшли близько десятка вимушених переселенців з Донбасу. Вони вимагають прийняти закон про переселенців, який дозволить їм захистити свої права в нових місцях проживання без зміни реєстрації. Відповідний законопроект теж зареєстрований у Верховній Раді.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини