RU

Під Дебальцевим загинули 70 російських солдат - доповідь Нємцова

12.05.2015, 10:51
Під Дебальцевим загинули 70 російських солдат - доповідь Нємцова - Фото
Фото: twitter.com/IlyaYashin

У боях під українським містом Дебальцеве Донецької області, нині окупованим проросійськими бойовиками і військовими, в січні-лютому 2015 року загинули близько 70 російських солдат, у тому числі не менше 17 десантників з Іваново. Про це йдеться в доповіді "Путін. Війна", роботу над яким почав Борис Нємцов, а після вбивства опозиціонера завершили його соратники.

У доповіді йдеться про те, що представники родичів російських військовослужбовців у лютому звернулися до Нємцова за допомогою, так як не могли добитися компенсацій від Міноборони РФ. На той момент солдат, що відправляються в Донбас, почали звільняти з армії і видавати за "добровольців". Міноборони обіцяло платити компенсації за смерть і каліцтва, незважаючи на звільнення. Однак ця обіцянка виконана не була, говориться в доповіді.

Також у доповіді повідомляється про загибель не менше 150 російських солдат в серпні 2014 року, коли сили АТО перейшли в наступ, але були зупинені під Іловайськом російськими військами. Родичі загиблих військовослужбовців, як повідомляється в доповіді, отримали по 2 млн руб і дали підписку про нерозголошення щодо обставин їх загибелі.

За інформацією авторів дослідження, з російського бюджету за десять місяців було витрачено близько 53 млрд руб на війну проти України - таку оцінку дав співавтор доповіді, директор з макроекономічних досліджень Вищої школи економіки Сергій Алексашенко. Він припустив, що 21 млрд руб потрібно на утримання 6 тисяч "добровольців", 25 млрд руб - на підтримку 30 тисяч місцевих бойовиків, 7 млрд руб - на експлуатацію, обслуговування і ремонт техніки.

80 млрд руб було витрачено владою російських регіонів на утримання біженців з Донецької та Луганської областей України з липня 2014 року. Цю оцінку в доповіді також наводить Сергій Алексашенко.

2 трлн руб зі своїх зарплат і 750 млрд руб зі своїх заощаджень, за підрахунками Алексашенка, втратили росіяни за рік після анексії Криму. Економіст пояснює, що у зв'язку з санкціями Заходу і відповідним продуктовим ембарго ціни додатково зросли на 5,5%. Саме ця цифра закладена в основу розрахунків.

"Путін. Війна" - 64-сторінкове дослідження, що об'єднало в собі свідоцтва, що публікувалися раніше в ЗМІ, і власні дані Нємцова про втручання Москви в українську політику і присутність російських збройних сил на сході України. Дослідження розбито на 11 глав, вони охоплюють події в Україні з початку революції Гідності, коли в Кремлі був розроблений сценарій анексії Криму, і до теперішнього часу.

Збирати матеріали для доповіді Нємцов став з початку 2015 року. Він багато працював з відкритими джерелами, знаходив людей, які могли поділитися інформацією. Російський опозиціонер звертався до ФСБ з депутатськими запитами про участь у війні на боці бандформувань ДНР і ЛНР збройних вихідців з Чечні і до Генпрокуратури з вимогою перевірити інформацію про участь російських військових у боях на сході України. Всі його звернення залишилися без відповіді.

Джерело: РосБизнесКонсалтинг

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини