RU

П'ять Олімпійських чемпіонів заступилися за Ельбруса Тедеєва

24.09.2009, 10:19

Українські олімпійці вимагають від влади розібратися з ситуацією навколо затримання Роберта Тедеєва, "надоумити" голову МВС Юрія Луценка і "припинити бездоказове цькування спортсмена і народного депутата України Ельбруса Тедеєва". Про це йдеться у відповідній заяві Олімпійських чемпіонів, яку розповсюдила прес-служба Партії регіонів.

"Юрій Луценко звинуватив народного депутата Україна Ельбруса Тедеєва у сприянні злочинному співтовариству, організованому вихідцями з Кавказу. За твердженням Міністра, на автомобілі, належному народному депутату, нібито втекли злочинці-кавказці, що влаштували перестрілку у Києві 11 вересня цього року, а потім було затримано і вміщено у слідчий ізолятор його двоюрідного брата - Роберта Тедеєва. Незважаючи на те, що Ельбрус Тедеєв офіційно заявив, що у нього немає родичів на ім'я Роберт, міністр Луценко продовжує стверджувати, що й сам народний депутат в минулому належав до злочинного угрупування", - йдеться у заяві.

Чемпіони вважають, що своїми заявами Ю.Луценко не тільки кидає тінь на ділову репутацію, честь і гідність Е.Тедеєва, але й "псує честь усього українського спорту і спортсменів". "Ми вважаємо, що Міністр Луценко намагається звинуватити Ельбруса Тедеєва виключно через політичні мотиви. Він намагається кинути тінь на політичну силу - Партію регіонів, членом парламентської фракції якої є Ельбрус Тедеєв. Крім того, намагаючись акцентувати увагу на кавказькому походженні злочинців, що влаштували перестрілку і самого Ельбруса Тедеєва, Міністр Луценко не сприяє міжнаціональному миру в країні і, керуючись чисто популістськими міркуваннями, розпалює нетерпимість до громадян України кавказького походження", - вважають вони.

За їхніми словами, "використання високого службового положення з політичною метою негідно державного чиновника високого рангу, який повинен реально боротися з криміналітетом, а не займатися "полюванням на відьом", обираючи їх за політичними мотивами.

Олімпійські чемпіони нагадують, що Е.Тедеєв є чемпіоном Олімпійських ігор 2004 року, бронзовим призером Олімпійських ігор 1996 року, тричі чемпіоном світу (1995, 1999, 2002 роки) і двічі чемпіоном Європи (1994, 1999 роки) з вільної боротьби. "Для прославляння своєї Батьківщини він зробив набагато більше, ніж Міністр Луценко за всі роки роботи в органах внутрішніх справ", - упевнені вони.

Під документом стоять п'ять підписів - чотирикратної Олімпійської чемпіонки Яни Клочкової, трикратної чемпіонки світу Іріні Мерлені, Олімпійських чемпіонів Олександра Волкова і Валерія Гончарова, а також п'ятикратного чемпіона Європи Олександра Захарука.

Нагадаємо, працівника МВС затримали учасника перестрілки у Голосіївському парку Києва Р.Тедеєва, який назвав себе двоюрідним братом народного депутата від Партії регіонів Е.Тедеєва. За даними київської міліції, дві групи представників Азербайджану і Дагестану з'ясовували відносини. У результаті було важко поранено з вогнепальної зброї трьох людей. Люди, що стріляли втекли на автомобілі "Mercedes-500" чорного кольору з номерним знаком "АА1379ВР". Право керування цим авто, за даними міліції, належить нардепу Е.Тедеєву. Останній, разом з тим, заявив, що в парку його "помічники займалися спортом" і на місці конфлікту опинилися випадково.

Учора Ю.Луценко заявив, що Е.Тадеєв в дев'яностих - на початку двотисячних років вважався за даними оперативно-довідкової бази МВС України як член організованого злочинного угрупування Солохи.

Ельбрус Тедеєв: біографія і добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини