RU

Після виборів у "гру" вступить бізнес-еліта Тимошенко і Януковича

28.09.2009, 16:00

Після президентських виборів у політичну "гру" вступлять бізнес-еліти. Такий прогноз сьогодні під час "круглого столу" у Прес-центрі Інформаційного агентства ЛІГАБізнесІнформ (Київ, вул. Шамрила, 23) зробив професор політології, науковий директор Школи політичної аналітики Національного університету "Києво-Могилянська академія" Олексій Гарань. За його словами, участь партійного бізнесу в політичних домовленостях допоможе балансувати структуру влади.

"Я щойно повернувся з зустрічі YES (шостий саміт Ялтинської Європейської стратегії, - ред.). Там було дуже багато міжнародних експертів, дипломатів, і перед ними виступали Тимошенко, Янукович, Яценюк. До речі, Ющенка там не було. Я не знаю, чи запрошував його Пінчук, чи не запрошував, або у графік Президента не вклалися... Так ось, тут цікава позиція Пінчука, який запросив трьох кандидатів. Це свідчить про те, що бізнес буде розкладати ці яйця у різні кошики, бізнес зацікавлений домовлятися", - сказав він.

При цьому О.Гарань запропонував "накидати" можливі варіанти розвитку ситуації після виборів. "Давайте уявімо собі, що виграв Янукович. Він, очевидно, захотів би розпустити парламент, призначити дострокові вибори, щоб Партія регіонів отримала все. Партія регіонів любить отримувати все. Але я думаю, що всередині партії також є сили, зацікавлені в тому, щоб не сталася монополія на владу, в тому числі і з боку Януковича. Ми вже бачили натяки зі сторони "регіоналів", що Тимошенко може залишитися Прем'єром. І я переконаний: якщо Янукович виграє, то впливові бізнес-еліти в Партії регіонів, - ті ж Ахметов, Клюєв, - вони докладуть усіх зусиль для того, щоб Тимошенко залишилася Прем'єром. Це балансуватиме систему", - вважає політолог.

"Тепер представимо інший сценарій. Виграє Тимошенко. Чи буде Янукович зацікавлений, щоб це заблокувати? Можливо. Але, я думаю, у нього не вистачить політичної волі і ресурсів. Йдеться про внутрішній розклад у Партії регіонів. Тому що ті ж самі бізнес-еліти, я зараз кажу умовно, Ахметова і Клюєва будуть зацікавлені в тому, щоб знайти точки зіткнення з новим Президентом. Я думаю, багато які депутати від Партії регіонів почнуть долучатися до більшості", - прогнозує О.Гарань.

Олексій Гарань: біографія і добірка новин>>>
Вибори Президента України: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини