RU

Після урочистостей Рада знову займеться питанням в.о. глави НБУ

03.02.2009, 08:37

У вівторок, 3 лютого, відбудеться урочиста церемонія відкриття четвертої сесії Верховної Ради VI скликання.

Сьогодні ж народні депутати планують розглянути з пропозиціями Президента Закон "Про організацію і порядок діяльності Верховної Ради України", два проекти змін до Закону "Про Національний банк України", зміни до низки законів з питань діяльності НБУ (щодо відсторонення глави НБУ і виконання його обов'язків). Крім того, на порядку денному- низка законопроектів про реформування ЖКГ.

Загалом під час четвертої сесії Рада планує розглянути більше як тисячу питань, з них більше за 80 - на цьому пленарному тижні.

Нагадаємо, 26 січня на своєму позачерговому засіданні Верховна Рада, знайшовши шляхи вирішення кадрового питання, відправила голову Нацбанку Володимира Стельмаха у відставку. Віктора Ющенка народні депутати звинуватили у розвитку складної ситуації в фінансово-кредитній сфері України і поклали на нього персональну відповідальність за знецінення гривні.

Секретаріат Президента, у свою чергу, не погодився з рішенням парламенту: він продовжує вважати В.Стельмаха законним главою НБУ. "Політичними демаршами, що не мають за собою ніяких юридичних наслідків" назвав скасування Радою власної Постанови про призначення голови центробанку Уповноважений Президента з питань контролю за діяльністю СБУ Ігор Пукшин. Він вважає, що "банківське" рішення парламенту неконституційне і незаконне. І тому В.Стельмах залишається повноправним і легітимним головою НБУ і продовжить здійснення своїх повноважень, - додав чиновник.

Він нагадав, що голову Національного банку можна звільнити з посади виключно в порядку, передбаченому Конституцією України, тобто тільки за поданням Президента. "Президент України звернеться до Конституційного Суду України з поданням про визнання вказаної Постанови Верховної Ради України неконституційною, але не для того, щоб відновити повноваження В.Стельмаха, оскільки вони не припинені, а тільки для того, щоб запобігти подібним квазікадровим рішенням парламентарів в майбутньому", - заявив І.Пукшин.

Про скандальне звільнення Стельмаха читайте у статті "Тимошенко "випустила пару">>>

Верховна Рада VI скликання: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини