RU

Пільговики не змогли домовитися з урядом через Тігіпка

27.09.2011, 11:18

Представники воїнів-афганців і чорнобильців вийшли з переговорного процесу з робочою групою Міністерства соціальної політики через безкомпромісність представників уряду. Про це в ефірі 5 каналу заявив президент громадського об'єднання Союз Чорнобиль України Юрій Андрєєв.

"Представники Тігіпка наполягали тільки на одному варіанті розвитку діалогу: врахувати законопроект 9127, самостійно нам, керівникам громадських організацій, що представляють тих, хто в свій час захищав Батьківщину, чорнобильців, афганців. Щоб ми самі пішли на серйозні поступки і ліквідували те, що у нас залишилося. Тим більше, що у нас практично нічого немає", - сказав він.

"З усіх пільг, які у нас колись були, – медицина, житло, в нинішньому році згорнені і навіть не відкривалися по фінансуванню, в чорнобильських лікарнях немає жодних ліків, навіть вати немає, такого положення взагалі ніколи не було. І зараз у нас забирають останні – пенсію і соціальні виплати, компенсації за шкоду здоров'ю, які нам виплачують в обмеженому вигляді", - наголосив Андрєєв.

"На наступний рік не передбачається зростання ні соціальних виплат, ні пенсій, ні компенсацій. Тобто, йде такий відвертий диктат – ми у вас заберемо, тому що у нас не вистачає. На собі-то вони не економлять", – заявив він.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада прийняла за основу проект закону, який визначає особливості стягнення коштів за рішенням суду з держпідприємств або юросіб, а також міняє порядок надання пільг співробітникам міліції і прокуратури, медикам, чорнобильцям, ветеранам війни. За відповідний проект закону "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень" N9127 у першому читанні проголосували 246 карток народних депутатів. У перехідних положеннях законопроекту скасовуються певні обсяги соціальних гарантій, таких як знижки на сплату комунальних послуг, грошові винагороди, надбавки до пенсії співробітникам міліції, прокуратури, державної пожежної охорони, медикам, співробітникам культури, шахтарям, громадянам, потерпілим внаслідок аварії на ЧАЕС, ветеранам війни і праці, дітям війни, жертвам нацистського переслідування. Замість цього пропонується визначати порядок надання і розмір даних пільг за рішенням Кабінету міністрів.

20 вересня декілька тисяч людей влаштували мітинг під стінами Верховної Ради проти скасування пільг. Пізніше мітингувальники, серед яких були ветерани-афганці, прорвалися до будівлі парламенту і намагалися пройти всередину будівлі. У відповідь охорона заблокувала двері металевими засувами.

У свою чергу віце-прем'єр Сергій Тігіпко вийшов до мітингувальників під Верховну Раду і заявив, що без їх представників жодне рішення по проекту закону N9127, що змінює умови надання пільг, парламент приймати і навіть розглядати у другому читанні не буде.

Держбюджет України: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини