RU

Основним партнером у військово-технічній співпраці з Україною є Росія

15.08.2008, 16:41

Основним партнером у військово-технічній співпраці з Україною є Російська Федерація. Про це поінформував заступник глави Секретаріату Президента України Андрій Гончарук.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі Президента України, за словами А. Гончарука, наразі Україна встановила взаємини у сфері військово-технічної співпраці з більш ніж сімдесятьма країнами світу. При цьому найбільша частка експорту українських товарів військового та спеціального призначення надходить до Російської Федерації.


"Нашим партнером номер один у цій співпраці є Російська Федерація, на яку припадає 30-40% українського військового експорту", - сказав А. Гончарук, наголосивши, що така тенденція зберігається протягом всієї історії ВТС обох країн.


За перше півріччя 2008 року частка Росії становила 20,9% у військовому експорті України.
Серед інших країн СНД, з якими Україна співпрацює у цій сфері, друге місце посідає Азербайджан, на який припадає 6,7% всього обсягу експорту, далі - Грузія - 6% і Казахстан - 5,4%. У загальному рейтингу Грузія посідає 6-7 місце.


При цьому Заступник Глави Секретаріату наголосив на тому, що Україна розвиває ВТС на основі міжнародно-правових двосторонніх та багатосторонніх договорів і неухильно дотримується всіх міжнародних зобов'язань та обмежень, передбачених режимами у сфері нерозповсюдження. "Насамперед, під час здійснення такого співробітництва враховуються міжнародні документи, які в деяких випадках можуть обмежувати постачання озброєнь у ті чи інші зони чи країни", - запевнив Андрій Гончарук. .


Він пояснив, що міжнародна військово-технічна співпраця здійснюється через двосторонні комісії із ВТС. Такі комісії або подібні до них органи, які забезпечують відповідні консультації сторін, створено фактично з усіма країнами СНД, Сполученими Штатами Америки, Францією тощо.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини